Paryż - świąt nie będzie! Oto jak Francja niszczy ducha świąt

Public Domain
Przedświąteczne jarmarki to tradycja niemal całej Europy. Od tego roku nie będzie można pospacerować między alejkami z bożonarodzeniowymi produktami w stolicy Francji.
Rokrocznie odbywający się jarmark świąteczny na Polach Elizejskich w Paryżu nie odbędzie się. Tradycja ta nie została przerwana przez 35 lat - informuje na Twitterze Eryk Mistewicz, publicysta i autor serwisu Wszystko Co Najważniejsze.

 

Była to druga wiadomość podana we francuskim dzienniku telewizyjnym. Targ nie odbędzie się z powodu sprzeciwu rządzących Paryżem socjalistów. Uważają oni, że budki targowe prezentowane na jarmarku są "obskurne" - sprecyzował Mistewicz.

 

Paryskie targi w normalnym trybie trwają przez siedem tygodni, a zatrudnienie znajduje przy nich 2000 osób. Dodatkowym argumentem Rady Miejskiej jest niska jakość oferowanych produktów i zawyżone ceny.

 

Wywołało to protest ze strony organizatora jarmarku, Marcela Campiona. Zmobilizował on kierowców i doprowadził do paraliżu obwodnicy Paryża - na drodze utworzył się dziesięciokilometrowy korek. Na razie nie wydaje się jednak, że przyniósł on pożądany efekt.Autor: la

Źródło: Twitter/ stefczyk.info

17:29 6 listopada 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie