Papież pobłogosławił przyjmowanie komunii przez rozwodników i antykoncepcję… To nie żart, to austriacki biskup!

Papież błogosławi przystępującym do komunii świętej katolikom w ponownych związkach, stosowanie antykoncepcji to dla katolików „sprawa sumienia” pary, a homoseksualiści mogą tworzyć rodzinę. Takie opinie znalazły się w wywiadzie udzielonym Die Presse przez austriackiego biskupa Benno Elbsa.
Odnosząc się do Komunii świętej dla rozwodników w ponownych związkach biskup zaznacza, że „Kościół zmienił swoją naukę”. - A to oznacza, że drzwi są otwarte. Ludzie mogli kiedyś podejmować decyzje sumienia, teraz jednak mogą przystępować do Komunii świętej - powiem to tak - z błogosławieństwem papieża. To istotny postęp - mówi bp Elbsa.

 

Gdy dziennikarze zadali mu pytanie, dlaczego Synod i papież nie zezwalają na antykoncepcję, biskup odpowiedział, że w istocie Synod „zaleca” naturalne metody, ale to nie oznacza, że zakazuje antykoncepcji. - Zaleca. Regulacja poczęć to decyzja sumienia pary - oznajmił.

 

Zaskakiwać może także stosunek do par homoseksualnych, które według biskupa, mogą być uznane za małżeństwo. - Rodzina jest miejscem, gdzie ludzie się wspierają, umacniają, wzajemnie się uczą - mówił. Dziennikarz zadał pytanie, czy dotyczy to także par homoseksualnych? Odpowiedź brzmiała „TAK”.Autor: TPT

Źródło: LifeSiteNews

18:28 5 stycznia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie