Papież ofiarą fake newsa. Watykan dementuje: Franciszek nie wspiera środowisk homoseksualnych!

flickr
Watykan dementuje pogłoski jakoby papież Franciszek swoim listem gratulacyjnym popierał związki homoseksualne. - Jest to standardowy formalny list, który zostaje wysłany w odpowiedzi na przychodzące do papieża prośby o błogosławieństwo - twierdzą watykańskie źródła.
Media informowały, że papież złożył gratulacje homoseksualnej parze mężczyzn z okazji chrztu ich adoptowanych dzieci. Wiadomości te rozprzestrzenił osobiście jeden z mężczyzn, publikując zdjęcia listu na facebooku. W Internecie zawrzało.

 

Portal CNA powołując się na źródła w Stolicy Apostolskiej, dementuje doniesienia, jakoby papież wspierał środowiska homoseksualne i akceptował adopcję przez nich dzieci. - Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do gejowskiej pary, ponieważ został zaadresowany do jednej osoby w odpowiedzi na jej pismo - twierdzi CNA.

 

Tony Reis, działacz LGBT, i jego partner twierdzą, że otrzymali w kwietniu 2017 roku list, w którym było napisane, że papież "patrzy z uznaniem" na gest chrztu ich dzieci i ich rodzinę. - Jest to standardowy język i błogosławieństwo, jakie wysyłane jest do wszystkich ludzi piszących do papieża. Dowody potwierdzają, że Sekretarz Stanu nie mógł wiedzieć, iż wysyła w imieniu papieża błogosławieństwo do homoseksualnej pary - podaje portal Catholic News Agency.

 

Wicedyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Paloma Ovejero w oficjalnym oświadczeniu skrytykował twierdzenie, że papież afirmuje małżeństwa jednopłciowe: - List został sporządzony w języku portugalskim. Papieskie błogosławieństwo nie ma wymiaru akceptacji, zostało źle zrozumiane i wykorzystane. List był skierowany do jednej osoby i jej rodziny - zakończył Ovejero.Autor: gb

Źródło: deon.pl

7:45 9 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie