RELIGIA

Papież Franciszek zabiera głos ws. ukrywania PEDOFILII! „Jan Paweł II bywał…”

Ojciec Święty przyjął oficjalne stanowisko w sprawie rzekomego ukrywania przypadków pedofilii w Kościele przez Jana Pawła II. Papież Franciszek  zdecydowanie broni dobrego imienia Karola Wojtyły.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele sugestii, jakoby Jan Paweł II nie reagował na przypadki pedofilii wśród duchownych, mimo że doskonale o nich wiedział. Papieżowi miała być rzekomo znana sprawa księdza Marciala Maciela Degollado z Meksyku, założyciela zgromadzenia Legioniści Chrystusa, który wykorzystywał seksualnie dziesiątki nieletnich.

Czytaj także: Papież Franciszek popiera wizję Europy jaką prezentuje Polska!

Papież Franciszek zaprzeczył dziś w wywiadzie telewizyjnym, że Jan Paweł II miał spotkać się z kardynałem Josephem Ratzingerem, aby zablokować postępowanie w sprawie meksykańskiego duchownego.

„Jan Paweł II nie był obecny na tym spotkaniu – zdradził Ojciec Święty.  I dodaje, że było to „spotkanie zwierzchników Kurii, różnych dykasterii, by rozpatrzyć przypadek Maciela”. Franciszek mówił o swoim zmarłym poprzedniku, że „często był wprowadzany w błąd”.

Papież podkreślił ponadto, że Jan Paweł II w pełni zasługuje na miano świętego.

Należy zrozumieć pewne zachowania Jana Pawła II, bo pochodził z zamkniętego świata, zza żelaznej kurtyny, gdzie panował komunizm. Panowała mentalność obronna. Musimy to dobrze zrozumieć, nikt nie może wątpić w świętość tego człowieka i jego dobrą wolę

– wyjaśniał Ojciec Święty.

Źródło: wp.pl

 

Komentarze

Zobacz także

Abp Chaput bardzo ostro o pomysłach niemieckich hierarchów: „to rani jedność Kościoła”, „podważa Jego świadectwo”

W walce z ubóstwem nie chodzi o ekonomię, ale o… – Ojciec Święty mocno o pomocy najuboższym

Mocna encyklika Papieża o miłości! „Nie zadowalaj się życiem przeciętnym, rozwodnionym, pustym”

Redakcja malydziennik
Ładuję....