POLITYKA

Owsiak przestał milczeć! Przez ministra sprzęt medyczny WRACA do magazynów.

Jurek Owsiak wyznał prawdę o transporcie z Chin! Jeden z ministrów  sprawia, że sprzęt musi wrócić do magazynu.

Pierwszy transport sprzętu zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dotarł z Chin dotarł do Polski. W poniedziałek na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie znalazło się 11 ton sprzętu medycznego.

11 tonowy stanowią pierwsza część 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej, oraz 50 tys. masek N95/KN95.

-To, co widać za mną to ostatni transport, który przyleciał wreszcie z Chin. Nie jest to łatwe. Te transporty od strony logistycznej to jest masa, masa kłopotów. Przepisy zmieniają się niemalże z dnia na dzień, minister transportu z Chin wprowadza coraz to nowe regulacje i one powodują, że ten transport wraca do magazynu, potem wjeżdża na lotnisko. Głównie skupiamy się na pomocy tym, którzy zostali od niej całkowicie odcięci. Domy Pomocy Społecznej to absolutna klęska systemu. Znalazły się poza systemem wsparcia i gdyby nie obywatele, organizacje pozarządowe i sprawność niektórych samorządów, to one nie miałyby nic – mówił Szef WOŚP.

Jak zaznaczył Jerzy Owsiak jego fundacja wyda 49 milionów złotych na walkę z koronawirusem.

Sprzęt po dopełnieniu formalności zostanie przewieziony do magazynu centralnego fundacji. Stamtąd będzie rozdysponowany na całą Polskę.

 

-Wielkie ukłony dla LOT Cargo, dla wszystkich pracowników, którzy utrzymują most powietrzny między Chinami a Polską! Dzięki temu organizacje pozarządowe i polskie samorządy mogą bardzo sprawnie i profesjonalnie sprowadzić do Polski zamówione artykuły i sprzęt medyczny potrzebny do walki z koronawirusem. – mówił Jerzy Owsiak.

 

 

 

Komentarze

Zobacz także

Bohdan Smoleń nie żyje

Redakcja malydziennik

Komisarze europejscy SZASTAJĄ pieniędzmi podatników! Porażające…

Redakcja malydziennik

Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę. Nie zabił i nie zgwałcił. Dramat się skończył!

Ładuję....