Oto komu zależy na niepodległości Katalonii! Razem ze Szkocją i Lombardią spotkali się w...

Twitter
Niedzielne referendum w Katalonii zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zwolenników secesji, jednak reprezentowali oni mniej niż połowę społeczeństwa tego regionu Hiszpanii. Rząd w Madrycie ostro na nie zareagował. Wiemy jednak, komu zależało na podziale tego państwa.
Jak podała "Gazeta Polska Codziennie" w tekście z 27 września, na tydzień przed przeprowadzeniem niepodległościowego referendum przedstawiciele separatystycznych ruchów z całego świata spotkali się w stolicy Rosji, Moskwie. Byli tam przedstawiciele ruchów separatystycznych próbujących rozbić jedność nie tylko w Europie Zachodniej, jak ci z Hiszpanii (Katalonia), Wielkiej Brytanii (Szkocja, Irlandia Północna), Włoch (Lombardia, Veneto), ale także z USA (Teksas, Kalifornia), Libanu, Sahary Zachodniej, Ukrainy i Mołdawii.

 

Konferencja została zorganizowana przez Antyglobalistyczny Ruch Rosji, który wśród honorowych członków ma prezydenta Syrii Baszara al-Asada, a także eksprezydenta Iranu, Mahmuda Ahamdineżada. Rosjanie reprezentowani byli przez deputowanych do Dumy z partii LDPR Władimira Żyrinowskiego. Debatowano nad prawem narodów do samostanowienia się się i budowy wielobiegunowego świata. Co ciekawe, w Rosji nawoływanie do separatyzmu zagrożone jest odpowiedzialnością karną.

 

Wczoraj na oczach całego świata odbyło się referendum w Katalonii, której udało się sprowokować władze do krwawej interwencji. Teraz przynajmniej mamy jasność, kto wspiera takie ruchy.Autor: mm

Źródło: niezalezna.pl

17:12 2 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie