Oto, jak należy rozwiązywać problemu uchodźców! Czas, by Angela Merkel posłuchała mądrych ludzi

Flickr
Przyczyn migracji oraz rozwiązań nie należy szukać w krajach, do których przybywają uchodźcy, ale tam, skąd oni pochodzą. Jeżeli nie rozwiążemy tych problemów u źródeł, to migracje będą zawsze – uważa arcybiskup Tunisu.
W wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi La Stampa abp Ilario Antoniazzi zwrócił także uwagę na ryzyko infiltracji uchodźców przez grupy terrorystyczne. Zaznaczył, iż ISIS doskonale wie, że najbardziej narażeni są potrzebujący, bezrobotni czy ludzie z problemami rodzinnymi i to im właśnie proponuje pieniądze. Zdaje sobie także sprawę z pustki duchowej wielu młodych, stąd, aby ją wypełnić, ofiaruje fałszywe wartości religijne i duchowe oraz obietnicę raju dla tych, którzy zdecydują się na samobójcze ataki. Stąd najbardziej naturalnym terenem jego działania są ludzie przetrzymywani w więzieniach. Hierarcha stwierdził także, iż nie dziwi się, że z tych samych powodów niektórzy młodzi Europejczycy, mimo iż są dużo lepiej sytuowani materialnie, także identyfikują się z ideami bojowników tzw. Państwa Islamskiego i walczą u ich boku.

 

Mówiąc o sytuacji w Tunezji arcybiskup jej stolicy podkreślił, że z tego kraju pochodzi najwięcej terrorystów, którzy oddali życie za Państwo Islamskie. Ale to równocześnie najstabilniejsze i najbezpieczniejsze państwo ze wszystkich należących do Maghrebu, bezpieczniejsze niż niektóre kraje europejskie.Autor: gb

Źródło: Radio Watykańskie

19:38 28 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie