CYWILIZACJA

Oto dobroczynny wpływ małżeństwa! Nawet się nie spodziewasz, przed czym może cię ono ochronić

Naukowcy z University College of London przeprowadzili szeroko zakrojone badania. Przeanalizowali dane 800 tysięcy ludzi z całego świata i jednogłośnie orzekli, że małżeństwo chroni między innymi przed… demencją.

Zdaniem dr Laury Phipps z Alzheimer’s Research UK, istnieje wiele powodów, dla których małżeństwo niesie ze sobą wiele  korzyści zdrowotnych. "Ludzie będący w związku małżeńskim mają zazwyczaj lepszą sytuację finansową, co jest ściśle powiązane z wieloma aspektami naszego zdrowia”. 

 

"Małżonkowie mogą pomagać sobie nawzajem w zachowaniu zdrowych nawyków, dbać o zdrowie partnera i zapewniać ważne wsparcie społeczne" – dodała

 

Dr Andrew Sommerlad, psychiatra z UCL i jeden z badaczy, wyjaśnił, w jaki sposób prowadzenie zdrowszego stylu życia może mieć bezpośredni wpływ na zdrowie psychiczne. "Jedną z rzeczy, która pojawia się, gdy rozwija się demencja, jest nagromadzenie uszkodzeń w mózgu" – powiedział dr Sommerlad „The Independent”. "Uważamy, że można to ograniczyć, utrzymując ogólny stan zdrowia, poprzez przestrzeganie zdrowej diety, uprawianie sportu i leczenia problemów medycznych, takich jak cukrzyca”.

 

Wzajemna troska o współmałżonka przyczynia się więc do zmniejszenia ryzyka chorób psychicznych w późniejszym życiu.

Źródło: The Independent

Komentarze

Zobacz także

Owsiak pogroził palcem przeciwnikom WOŚP. Jeżeli nie chcecie być z nami – nie przeszkadzajcie

Redakcja malydziennik

Medialna rewolucja, czyli …

Redakcja malydziennik

Kpina z wojska: zobacz, jak radzą sobie z żołnierzami imigranci we Włoszech!

Redakcja malydziennik
Ładuję....