Oto dlaczego terroryści WYKORZYSTUJĄ kobiety i dzieci do samobójczych zamachów

Wikipedia
Boko Haram to islamistyczna organizacja terrorystyczna działająca na terenie Afryki. Od 2011 roku przeprowadzili aż 434 ataki samobójcze. Większość z nich przeprowadziły kobiety i dzieci.
Natomiast w 2017 roku zamachy pod egidą Boko Haram zostały przeprowadzone przez 80 kobiet. Za to ilość wykorzystanych dziewcząt rośnie lawinowo przez porwanie 276 uczennic z internatów w Chibok. Wtedy też zamachy samobójcze przeprowadzane przez kobiety wzrosły skokowo.

 

Nigeryjscy terroryści są innowatorami, jeżeli chodzi o wykorzystywanie dzieci do przeprowadzania zamachów samobójczych. Badacze pracujący nad zagadnieniem są zgodni: to pierwsza grupa terrorystyczna, która częściej do zamachów samobójczych wykorzystuje kobiety niż mężczyzn.

 

Ta statystyka dotyczy także dzieci - spośród 65 dzieci-zamachowców aż 54 było płci żeńskiej. Boko Haram uważa kobiety za mniej wartościowe, dlatego wykorzystuje je w zamachach. Ponadto kobiety i dzieci podlegają kontrolom w mniejszym stopniu niż mężczyźni. Ponadto długie suknie i torby kobiet pozwalają na ukrycie ładunku.

 

W ciągu ostatnich 6 lat Boko Haram zabiło 35 tys. osób, w większości cywilów. Dane na temat wykorzystywania kobiet i dzieci zostały opracowane przez Centrum Zwalczania Terroryzmu na West Point, elitarną amerykańską akademię wojskową, oraz Uniwersytet Yale.Autor: mm

Źródło: rp.pl

6:31 11 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie