OSZUST, oszust! Ten wyłudził pieniądze, przebierając się za... księdza

Policjanci z Konina (Wielkopolskie) zatrzymali 66-letniego mieszkańca Katowic, który udając księdza, wyłudził pieniądze od pielgrzymów odwiedzających licheńskie sanktuarium. Mężczyźnie za oszustwo grozi ośmioletnie więzienie.
Biuro prasowe konińskiej policji podało we wtorek, że fałszywy ksiądz zamierzał w Licheniu "odprawić mszę lub dwie, zainkasować pieniądze i wrócić do domu".

 

Mężczyzna w sutannie pojawił się w domu pielgrzyma w Licheniu Starym w miniony piątek. Mówił, że został okradziony na dworcu w Katowicach i stracił praktycznie wszystko.

 

"Historia, jaką opowiedział przełożonemu Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów, była na tyle niespójna, że ten zaczął mieć poważne wątpliwości co do autentyczności rzekomego księdza" – podała policja. Kapłan powiadomił o podejrzanym gościu znajomego naczelnika komendy policji w Koninie. Ten wysłał do Lichenia dzielnicowych.

 

Okazało się, że fałszywy ksiądz zdążył zebrać wśród współczujących pątników przebywających w domu pielgrzyma kilkaset złotych i próbował wyjechać z Lichenia. Policjanci, dysponując portretem pamięciowym mężczyzny, zatrzymali go na lokalnym przystanku autobusowym.

 

66-latek był znany policji w związku z licznymi oszustwami i kradzieżami, niejednokrotnie też podawał się za księdza. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Funkcjonariusze odzyskali pieniądze, które rzekomy ksiądz wyłudził od pielgrzymów. (PAP)Autor: la

Źródło: PAP

18:59 18 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie