POLITYKA

Oszuści ruszyli do akcji! Żerują na ofiarach nawałnic

Nie daj się nabrać! Uważaj na oszustów, którzy żerują na nieszczęściu osób dotkniętych skutkami ostatnich nawałnic.

I tak w mediach społecznościowych można znaleźć posty fałszywych wolontariuszy. Wykorzystują sytuację i apelują o przelewy na rzecz poszkodowanych, podczas kiedy w rzeczywistości liczą na własny zysk.

 

Polski Czerwony Krzyż, który działa na Pomorzu, alarmuje, że w woj. pomorskim zastraszająco często dochodzi do prób wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem zbiórki dla ofiar nawałnic. Podczas zbiórek odkryto również liczne nieprawidłowości. Z danych PCK wynika, że ujawniono już ok. 100 takich incydentów. PCK zapewnia, że większość z nich udało się wyeliminować, ale nadal ponad 20 zbiórek budzi wątpliwości.

 

Jeżeli chcesz mieć pewność, czy twoja pomoc rzeczywiście dotrze do potrzebujących, przekaż wsparcie za pośrednictwem rzetelnej i sprawdzonej organizacji pozarządowej. Jej numer KRS możesz sprawdzić online. 

 

Ponadto niektóre urzędy gmin publikują na swoich stronach internetowych namiary na zaufane fundacje i stowarzyszenia, które organizują zbiórki funduszy dla ofiar nawałnic. Upewnij się również, czy osoba, na rzecz której prowadzona jest zbiórka, faktycznie poniosła szkody w wyniku kataklizmu.

Źródło: se.pl

Komentarze

Zobacz także

Zobacz wizję św. Faustyny dotyczącą Piłsudskiego! MOCNE!

Doskonałe skutki działań komisji reprywatyzacyjnej! Marszałkowska 43 wraca do Skarbu Państwa

Redakcja malydziennik

Na nic protesty KODziarzy! PiS nadal miażdży wszystkich !

Redakcja malydziennik
Ładuję....