POLITYKA

Opozycja domaga się posiedzenia Sejmu 20 grudnia i uznaje uchwalenie budżetu za nielegalne

PO, Nowoczesna i PSL żądają od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zwołania na 20 grudnia posiedzenia Sejmu – poinformował w piątek wieczorem dziennikarzy szef Nowoczesnej Ryszard Petru. Pismo z takim wnioskiem liderzy tych trzech ugrupowań wystosowali do marszałka Sejmu.

"My, posłowie klubów parlamentarnych, w związku z kryzysem konstytucyjnym, wywołanym przez marszałka Sejmu i większość parlamentarną, uznając za nielegalne obrady w Sali Kolumnowej żądamy zgodnego z regulaminem Sejmu i konstytucją posiedzenia Sejmu w dniu 20 grudnia 2016 r." – mówił Petru, odczytując treść pisma do Marka Kuchcińskiego.

 

Petru ocenił przy tym, że uchwalenie przyszłorocznej ustawy budżetowej było nielegalne. "Nie mamy budżetu" – powiedział.

 

Następnie Petru, a także szef PO Grzegorz Schetyna, b. premier, posłanka PO Ewa Kopacz i inni przedstawiciele opozycji udali przed Sejm, gdzie trwa manifestacja zorganizowana przed Komitet Obrad Demokracji.

 

Poseł PO Michał Szczerba, którego wykluczenie z piątkowych obrad zapoczątkowało protest opozycji w Sejmie, powiedział do manifestujących, że opozycja w piątek najpierw walczyła o wolne media, a teraz o wolny mandat poselski.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Le Pen wieszczy "upadek starego świata i narodziny nowego". Co ma na myśli?

Redakcja malydziennik

Takich mocnych zrzutów PiS się nie spodziewał. Środowiska katolickie nie zostawiły na partii suchej nitki. Poszło o…

Redakcja malydziennik

Irakijczyk ujawnia, kto stoi za Państwem Islamskim! "Głównym problemem są bowiem ci, którzy zaprojektowali i stworzyli Daesh"

Redakcja malydziennik
Ładuję....