RELIGIA

„Ona prosiła Pana, by wziął jej życie, a zachował jej brata”. Wielka tajemnica Benedykta XVI

90. urodziny Benedykta XVI są okazją do wielu wspomnień. Kard. Christoph Schönborn, jako były student, był swego czasu bardzo bliski Papieżowi Seniorowi. W wywiadzie dla włoskiej telewizji TV2000 opowiada o bardzo ważnej dla nich obu rozmowie, która miała miejsce tuż po konklawe w 2005 r.

Kard. Schönborn przypomina, że w 1991 r. kard. Ratzigner miał lekki wylew krwi do mózgu. Z tego względu nie mógł przybyć na jego święcenia biskupie w Wiedniu. Miesiąc później wylew miała też jego siostra Maria, „która zawsze mu towarzyszyła, w pełni mu oddana, pokorna, inteligentna, święta kobieta” – wspomina kard. Schönborn. Tym razem wylew był bardzo poważny. Stało się to nad grobem rodziców. Zmarła następnego dnia.

 

Podczas pierwszego spotkania z nowowybranym Papieżem Benedyktem XVI kard. Schönborn powiedział mu: „Ojcze Święty, wczoraj podczas wyboru, dużo myślałem o Twojej siostrze Marii i zastanawiałem się, czy nie prosiła ona Pana, by wziął jej życie, a zachował jej brata”. Papież odpowiedział: „Myślę, że tak”. Była to najbardziej wzruszająca chwila ze wszystkich naszych spotkań – dodał metropolita Wiednia.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Sprawdź, co Kościół robi ws. pedofilii. Rytel-Andrianik punktuje tekst Wyborczej

Horoskopy przewidują przyszłość? W piekle! Oto 5 argumentów przeciwko nim

Redakcja malydziennik

Papież przyznaje się, że ma … wiele wątpliwości w kwestiach wiary!

Redakcja malydziennik
Ładuję....