POLITYKA

Odebrać willę Jaruzelskim! – apeluje warszawski radny, a popiera go prof. Cenckiewicz

Radny warszawskiego Mokotowa, Jacek Ozdoba, chce zbadania okoliczności przekazania willi Przedpełskich Wojciechowi Jaruzelskiemu. Wystąpiłem o zbadanie sprawy kradzieży majątku rodziny Przedpełskich "willa Jaruzelskiego" – napisał Ozdoba na jednym z portali społecznościowych.

Radny Jacek Ozdoba stwierdził na briefingu prasowym, że właścicielami nieruchomości przy ulicy Ikara w Warszawie są potomkowie wielkich patriotów rodziny Przedpełskich, którzy stracili swój dom na podstawie dekretu Bieruta.

 

– Z jednej strony mamy wielkich Polaków, Państwa Przedpełskich, a z drugiej ludzi, którzy określali Armię Krajową mianem bandytów czy terrorystów – powiedział radny

 

Radny wystosował także pismo do władz Mokotowa, w którym prosi o informacje związane z okolicznościami przejęcia willi. Zwrócił się on również do Wojskowego Biura Historycznego i Instytutu Pamięci Narodowej w celu konsulatacji.

 

Jaruzelski przeprowadził się do tego domu w 1973 roku, a 6 lat później kupił od Skarbu Państwa budynek za około 320 tysięcy złotych, uzyskując od tej kwoty 70 procentową bonifikatę.

 

Obecnie w willi mieszka córka Wojciecha Jaruzelskiego.

Wystąpiłem o zbadanie sprawy kradzieży majątku rodziny Przedpełskich- "willa Jaruzelskiego" @Cenckiewicz @Jaroslaw_Gowin @WasikMaciej pic.twitter.com/lTgU3Udlxw

— Jacek Ozdoba (@OzdobaJacek) 7 sierpnia 2017

poznałem w USA rodzinę Przedpełskich, niesamowita historia – tym się powinna @KW_GOV_PL zająć!

— Sławomir Cenckiewicz (@Cenckiewicz) 7 sierpnia 2017

Źródło: Telewizja Republika, Twitter/Jacek Ozdoba

Komentarze

Zobacz także

ZOBACZ jak Winnickiemu wypada dziecko z wózka ! Udzielał wywiadu, kiedy …

„Nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich”. Jasna deklaracja PiS

Obywatele RP zakłócali miesięcznicę: oberwał Borowski, a Bodnar w szoku. Gdzie wolność zgromadzeń, opozycjo?!

Ładuję....