POLITYKA

Od Borysa Budki odwracają się nawet koledzy z Partii: "to niedopuszczalne". Ale taki jest głos całej totalnej…

Wiceprzewodniczący PO udzieliły wywiadu niemieckiemu tygodnikowi "Die Zeit", w którym zachęcał do postawienia Polsce ultimatum. Odwrócili się od niego nawet koledzy partyjni.

Budka powiedział, że Bruksela powinna postawić Polsce ultimatum i jednocześnie zachować twarde stanowisko w sprawie reformy sądownictwa. Przyznał jednocześnie, że nie jest za sankacjami dla Polski, bo dotknęłyby społeczeństwa a nie rządzących.

 

Jego partyjni koledzy, senatorowie Andrzej Misiołek i Leszek Piechota złożyli wspólne oświadczenie w tej sprawie. Jednoznacznie odcięli sie także od słów wiceprzewodniczącego PO. "Jako senatorowie RP oraz członkowie Platformy Obywatelskiej zdecydowanie odcinamy się od tej części wypowiedzi posła Borysa Budki, w której sugeruje on, że UE powinna stawiać Polsce ultimatum, być nieustępliwa, nieprzejednana, twarda i pokazać swoją siłę wobec Polski oraz grozić naszemu krajowi konsekwencjami w postaci sankcji, których domagałby się jako ostatni" – napisano.

 

Dodali także, że "jest rzeczą niedopuszczalną by Polak, poseł RP, wiceprzewodniczący największej partii opozycyjnej, osoba publiczna w zagranicznej prasie domagał się od Unii Europejskiej i państw ją tworzących podejmowania działań restrykcyjnych wobec naszej Ojczyzny".

 

No i politycy PO wreszcie brzmią jak ludzie. 

Oświadczenie senatorów PO.
W każdej grupie znajdują się przyzwoici ludzie. Szacunek. pic.twitter.com/pEqJAMxer6

— Eryk Mistewicz (@ErykMistewicz) 29 sierpnia 2017

 

Źródło: dorzeczy.pl/ Twitter

Komentarze

Zobacz także

Trwa bitwa o dusze w Urugwaju! Politycy przeprowadzają zamach na rodzinę

Redakcja malydziennik

Rewolucja w Coca-Coli i Red Bul. DOWIEDZ SIĘ CO SZYKUJĄ!

Redakcja malydziennik

Polscy politycy zgodni są w jednym! Wszyscy popierają rozszerzenie wojsk NATO w Polsce!

Redakcja malydziennik
Ładuję....