POLITYKA

Objawienia w Fatimie odegrały ogromną rolę w dziejach Kościoła. Chcą je uczcić polscy posłowie

Posłowie PiS chcą, by Sejm uczcił setną rocznicę objawień fatimskich. "Rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie. Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia" – napisali w projekcie uchwały jej autorzy.

 
"W roku 2017 przypada setna rocznica objawień fatimskich. W swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a jego przesłanie jest nadal aktualne" – napisano w projekcie uchwały, pod którym podpisało się 55 posłów. 
 
 
Zdaniem wnioskodawców uchwały poprzez objawienie to Matka Boża "w sposób niezwykle dramatyczny (..) przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia." 
 
"Z powodu wagi i doniosłości orędzia z 1917 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o jego szczególnym znaczeniu, pragnie uczcić objawienia fatimskie w ich setną rocznicę" – napisano w projekcie sejmowej uchwały. 
 
 
Projekt został skierowany do rozpatrzenia w sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy komisja się nim zajmie. Jak można wyczytać na stronie sejmowej "w najbliższym czasie nie są planowane posiedzenia komisji".
Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

AFERA: UMK kupił gigantyczną prenumeratę cyfrową "Wyborczej"! Wyciekł e-mail profesora!

Redakcja malydziennik

Hejt na katolików. Znana trenerka padłą właśnie jego ofiarą

Redakcja malydziennik

Oto do czego doprowadziło przyjmowanie islamskich imigrantów! Starcie neonazistów z antyfaszystami w Szwecji!

Redakcja malydziennik
Ładuję....