Obchodzimy dziś święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny!

TV Republika
Dziś obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. To jedno z najważniejszych świąt maryjnych i kościelnych w naszym kraju. Główne uroczystości odbywają się na Jasnej Górze w Częstochowie.
Co roku uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny gromadzą tysiące wiernych na Jasnej Górze. Dziesiątki tysięcy pielgrzymów przemierza pątniczy szlak by zakończyć go w przeddzień uroczystości maryjnych właśnie w Częstochowie. Inni wierni przybywają pociągami, samochodami i koleją wprost na obchody święta Maryi.

Centralnym punktem uroczystości na Jasnej Górze jest suma pontyfikalna, która zwykle zaczyna się przed południem. Każdorazowo przewodniczy jej metropolita częstochowski.

Wieczorna modlitwa Apelu Jasnogórskiego będzie zwieńczeniem całodniowych uroczystości i nabożeństw. Obecna ma być Kompania Honorowa Wojska Polskiego, które również obchodzi dziś swoje święto. W tym roku modlitewne rozważania poprowadzi biskup polowy Wojska Polskiego ks. Józef Guzdek.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny obchodzone jest od V wieku. W polskiej tradycji określane jest świętem Matki Bożej Zielnej. Tego dnia podczas mszy świętej kapłani święcą kwiaty i zioła, modląc się o błogosławieństwo dla pól i plonów.
Autor: fk

Źródło: Mały Dziennik

14:14 15 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie