Nowoczesna chce, by polskie rodziny znów klepały biedę! Dzięki takim wypowiedziom partia Petru szybciej odejdzie w niebyt

flickr.com
Program opieki socjalnej musi być zbudowany od podstaw. Nie powinien utrwalać m.in. braku aktywności zawodowej kobiet - mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz w TOK FM.
Uważam, że ten program 500+ nie może się ostać. Pieniędzy na ten program nie mamy. Pożyczamy jak w chwilówce na wysoki procent. 500+ to tak naprawdę program 500 zł długu na każde dziecko - mówiła posłanka w TOK FM.

 

Kamila Gasiuk-Pihowicz wyliczała, że koszt programu socjalnego PiS to 24 mld zł. A pieniądze idą do wszystkich, również osób zamożnych. - Program pomocy socjalnej powinien być tak zbudowany, że pomoc będzie trafiała do rodzin, które potrzebują pomocy - do ubogich rodzin, z dziećmi niepełnosprawnymi czy chorymi. Przy ograniczonych środkach pieniądze trzeba wydawać precyzyjnie. Program opieki socjalnej musi być zbudowany od podstaw, nie powinien utrwalać braku aktywności zawodowej kobiet czy zniechęcać do pracy - komentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z Piotrem Kraśką. 

 

A swoja droga ciekawe, czy posłowie "Nowoczesnej korzystają z programu? Autor: MT

Źródło: tokfm.pl

11:38 19 maja 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie