Niezmiennie "jest rok 50. przed narodzeniem Chrystusa" - czyli słynny Gall powraca!

Mat. prom.: asterix.com
Asteriks to bohater niejednego dzieciństwa. Jeszcze w tym miesiącu fani będą mogli zapoznać się z najnowszym, trzydziestym siódmym, komiksem z tej serii.
Tytuł najnowszej pozycji z serii to "Asteriks w Italii" i będzie opowiadał o wyścigu rydwanów przez cały Półwysep Apeniński. W historii jak zwykle będzie to 50 rok przed narodzeniem Chrystusa, a w wyścigu jak zwykle wezmą udział Asterik i Obeliks. Wydawcy zapowiadają, że w zapowiadanym konkursie jest tylko jeden haczyk: "uczestniczący Rzymianin musi jako pierwszy całkowicie przekroczyć metę".

 

Ostatni tom przygód Galla wydano przed dwoma laty. Z oryginałem mają jednak wspólny tylko tytuł - sędziwy Albert Uderzo zakończył tworzyć komiks w 2009 roku. Wcześniej przejął też tworzenie scenariuszy od zmarłego Rennego Goscinny'ego. Ostatnie dwa komiksy, a także najnowszy, stworzył duet Jeana-Yves’a Ferriego i Didiera Conrada.

 

Światowa premiera "Asteriksa w Italii" w połowie miesiąca, a polska - tydzień później, 26 października 2017 r. Na premierę wydrukowano 5.000.000 egzemplarzy komiksu. Tylko do Francji trafią aż 2 miliony.Autor: zk

Źródło: thelocal.fr/ gildia.pl

14:54 10 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie