Niezbędna katoapka: archidiecezja poznańska wprowadza „Drogowskaz”

Jak znaleźć „swoją” Mszę w ciągu tygodnia? Poznań ma na to odpowiedź i zachęca wiernych do korzystania z aplikacji mobilnej przygotowanej specjalnie dla tej diecezji.
„Drogowskaz” to pierwsza tego typu aplikacja w Polsce. Wcześniej wierni mogli szukać informacji w internecie na własną rękę – od teraz Archidiecezja Poznańska nas wyręczy.

 

„Od teraz w jednym miejscu w telefonie komórkowym można znaleźć informacje o lokalnym Kościele oraz jego inicjatywach” – powiedział w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną Paweł Pomin, który jest odpowiedzialny za uruchomienie nowej apki.

 

Podstawowe funkcjonalności to odnajdywanie najbliższej Mszy, godzin spowiedzi w najbliższym kościele, a także ważnych informacji na temat lokalnej parafii. Dlatego aplikacja prosi o wykorzystanie geolokalizacji. Dzięki tej funkcjonalności wszystkie informacje będą pokazywane dla najbliższego otoczenia użytkownika.

 

Od teraz nie będzie już problemem znalezienie nabożeństwa o odpowiedniej godzinie. „Drogowskazu” używa nawet przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Abp Stanisław Gądecki od 2002 roku jest pasterzem poznańskiego Kościoła. Pytany o funkcjonalność „Drogowskazu” zażartował: „Kiedy uruchomiłem ją w Warszawie, przestała działać”.

 

Aplikacja tworzona jest przez dewelopera Indico+Plus, której jedynym projektem jest „Drogowskaz” właśnie. Można go pobrać ze Sklepu Play dla telefonów z Androidem a także AppStore dla iPhone’ów.  „Do tej pory bez żadnej medialnej promocji pobrało ją już ponad tysiąc osób” – powiedział o aplikacji wspomniany odpowiedzialny za projekt Paweł Pomin.Autor: mm

Źródło: poslaniec.com

17:54 14 listopada 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie