HISTORIA VIDEO

Niewinny „żart” Hitlera. Reakcja NIEMCÓW na prośbę USA o nieatakowanie POLSKI i… [WIDEO]

Gdy prezydent Stanów Zjednoczonych wystosował list do Adolfa Hitlera z prośbą o nieatakowanie niepodległych państw, niemiecki dyktator nie mógł powstrzymać się od śmiechu. Największe poruszenie w Reichstagu wywołało wymienienie Polski…

 

Prezydent USA Franklin D. Roosevelt wysłał wspomniany list 14 kwietnia 1939 r. Hitler odczytał go jeszcze tego samego dnia w Reichstagu. Reakcja zgromadzonych na sali Niemców mówiła sama za siebie…

Czytaj także:Wałęsa odlatuje! Nawet Hitler nie zrobił, jak oni zrobili – Kaczyńscy

 

Poniżej wybrane fragmenty rzeczonej korespondencji: 

14 kwietnia 1939 roku,

Jego Ekscelencja Adolf Hitler, 
Kanclerz Rzeszy Niemieckiej, 
Berlin, Niemcy

„Jestem przekonany, że Jego Ekscelencja zdaje sobie sprawę, że miliony ludzi na całym świecie żyją w ciągłym strachu przed wybuchem kolejnej wojny. Istnienie tego lęku – jak i możliwość wybuchu nowego konfliktu – są przedmiotem szczególnej troski dla obywateli Stanów Zjednoczonych. Kwestie te muszą też z pewnością trapić obywateli narodów na całej Półkuli Zachodniej. Wszyscy wiedzą, że jakakolwiek wojna – nawet ograniczona do innych kontynentów – wywiera wpływ na wszystkich ludzi oraz przyszłe pokolenia.

Z uwagi na fakt, że po burzliwej sytuacji międzynarodowej, którą żył świat w ciągu ostatnich kilku tygodni, nastąpiła – jeśli można to tak ująć – chwila odprężenia, uznałem, że jest to odpowiedni moment, aby wysłać do Pana ten telegram.

Poprzednim razem zwracałem się do Państwa w celu rozwiązania problemów politycznych, gospodarczych i społecznych metodami pokojowymi i bez użycia broni. Wydaje się, że fala ostatnich zdarzeń zmieniła się w groźbę użycia broni. Jeśli takie zagrożenia utrzymają się, wydaje się nieuniknione, że znaczna część świata pogrąży się w chaosie.

Komentarze

Zobacz także

NIEMIECCY komandosi w mundurach NKWD. Najbardziej zuchwała AKCJA III RZESZY!

Adam Gaafar

Sensacyjne znalezisko w Czechach! Znaleziono nieśmiertelnik, który należał do…

Adam Gaafar

Dowodził brawurową akcją AK. Po wojnie współpracował z UB i wydawał kolegów!

Adam Gaafar
Ładuję....