RELIGIA

Niesamowite! MUZUŁMANIN ocalił 262 CHRZEŚCIJAN. „Błagał napastników, by zabili raczej jego”

83-letni imam Abubakar Abdullahi uratował 262 chrześcijan. Rząd USA uhonorował muzułmanina Międzynarodową Nagrodą Wolności Religijnej.

W czerwcu 2018 r. w rejonie Barkin Ladi w stanie Plateau w środkowej Nigerii pasterka ludność atakowała tamtejszych chrześcijan. Chodziło dokładniej o pasterską ludność z grupy etnicznej Fulan, która wyznaje islam. Przeprowadziła ona skoordynowane ataki na 10 wiosek. W rezultacie zabiła około setki osób.

 

CZYTAJ TAKŻE: Europa walczy z falą upałów! W Polsce wysokie temperatury utrzymają się przez…

 

Abubakar Abdullah pozwolił 262 wyznawcom chrześcijaństwa schronić się w jego domu i lokalnym meczecie. Gdy ludność pasterska zażądała wydania chrześcijan w jego wiosce, stanowczo odmówił.

 

Imam stanął przed swoimi drzwiami i odmówił napastnikom, błagając ich, by zabili raczej jego niż chrześcijan, którzy znajdowali się w środku – mówił Sam Brownback, który prowadził ceremonię wręczenia nagrody jako ambasador wolności religijnej.

 

Abubakar Abdullahi prowadzi także bloga, na którym nawołuje do pokoju. Jest prawdziwym bohaterem, który okazał odwagę, bezinteresowność i miłość braterską, nie bacząc na wyznawaną religię.

 

Źródło: deon.pl/ foto Facebook.com

 

 

 

 

 

Komentarze

Zobacz także

Gotowi do drogi ku… Apokalipsie?

Redakcja malydziennik

Wspaniałe wiadomości: Rośnie liczba katolików na świecie! Stanowią już 18% ludności! Ile to miliardów?

Redakcja malydziennik

Nowy szef CIA jasno i po prostu: Jezus jest jedynym rozwiązaniem

Redakcja malydziennik
Ładuję....