Niesamowite! Biblia zatrzymała kulę wroga!

helloChristian.com
Weteran marines nie ma wątpliwości. Przeżył wojnę i bitwę o Iwo Jimę dzięki… Biblii. To ona uratowała mu życie.
Jim Hawkins to były marines. Podczas II wojny światowej brał udział w bitwie o Iwo Jimę. Hawkins opowiedział  „Herald Tribune” o niezwykłym zdarzeniu podczas bitwy, w której śmierć poniosło wielu jego towarzyszy walki. 

 

„Zostaliśmy wywiezieni na Hawaje 23 listopada 1944 r.” - wspomina Hawkins. „W drodze na Południowy Pacyfik z 1. Dywizją Morską oficer marynarki, przemawiając do nas, powiedział, że musimy zdobyć tę wyspę za wszelką cenę”. Oznaczało to, że musieliśmy liczyć się z tym, że stracimy w tej walce wszystko - ludzi i cały sprzęt. 

 

W dniu lądowania na Iwo Jimie z tysiąca ludzi, którzy tam mieli walczyć, zostało jedynie 150. 600 zginęło pierwszego dnia walk. 

 

"Trzeciego dnia - kontynuował Hawkins - kula uderzyła mnie w klatkę piersiową, prawie mnie zabiła. Zatrzymała ją Biblia, którą miałem w kieszeni na wysokości serca. Zanim opuściłem moje rodzinne miasto i wyjechałem walczyć, dostałem ją od mojego kościoła. To ona powstrzymała tę kulę. Do dziś mam tę Biblię, na której cały czas widać ślad kuli”.

 

Opór na Iwo Jimie zakończył się 16 marca 1945 roku.Autor: gb

Źródło: helloChristian.com/Mały Dziennik

10:56 30 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie