RELIGIA

Niejasności „Amoris laetitia” nie są przypadkowe. Kongregacja Nauki Wiary i wiele Episkopatów przestrzegało papieża przed sformułowaniami w tym dokumencie

Kongregacja Nauki Wiary, trzydziestu kardynałów i znacząca liczba Episkopatów wyrażała zaniepokojenie sformułowaniami zawartymi w przygotowanym przez Franciszka projekcie „Amoris laetitia”. Papież jednak wszystkie zastrzeżenia odrzucił.

Informacje na temat powstawania dokumentu zebrał Edward Pentin z „National Catholic Register”. Jak się okazuje zanim dokument został opublikowany przedstawiono jego projekt do oceny. Trzydziestu kardynałów wyrażało zaniepokojenie treścią dokumentu, szczególnie zawartym w nim fragmentami dotyczącymi komunii dla rozwodników w ponownych związkach. Hierarchowie ostrzegali, że dokument ten osłabia trzy podstawowe sakramenty Kościoła: Eucharystii, spowiedzi i małżeństwa.

 

Zaniepokojenie dokumentem wyraziła także znacząca liczba Konferencji Episkopatów. Kongregacja Nauki Wiary przygotowała zaś kilka stron poprawek doktrynalnych, które – jak wszystkie zastrzeżenia – zostały zignorowane. Papież nie zdecydował się także na jakąkolwiek odpowiedź trzydziestu kardynałom czy Konferencjom Episkopatu krytycznym wobec dokumentu.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Oto starożytna metoda walki z … pokusami! Praktykuj ją a …

Nie akceptujesz kapłaństwa kobiet? WYLATUJESZ! Biskup zaprezentował swoje poglądy i diecezjanie nie dali mu żyć

Zmarł prałat Opus Dei biskup Javier Echevarria

Redakcja malydziennik
Ładuję....