Nie uwierzysz, w jakich drużynach grał ten ksiądz!

Twitter
39-letni Philip Mulryne - to były piłkarz Manchester United i reprezentacji Irlandii Północnej, który przyjął w sobotę święcenia w Dublinie, z rąk abp. Augustine Di Noia, OP w kościele dominikanów w Dublinie.
W homilii abp Di Noia stwierdził, że kariera sportowa była przygotowaniem neoprezbitera do święceń i podjęcia pracy duszpasterskiej, aby mógł w imię Chrystusa spełniać posługę kapłańską w Kościele. 

 

Mulryne związał się z drużyną juniorów Manchester United w 1994 r. Nie udało mu się jednak wywalczyć miejsca w pierwszym składzie, gdyż jego konkurentami byli tacy piłkarze jak David Beckham, Paul Scholes i Nicky Butt. W 1999 r. odszedł do Norwich City, a w latach 2005-2008 grał w Cardiff City, Leyton Orient i FC King’s Lynn. Dziennikarze szacują, że zarabiał w tym czasie nawet 600 tys. euro rocznie!

 

W 2006 r. Mulryne był w zainteresowaniu Legii Warszawa, był testowany meczu sparingowym z MKS Mława. 27 razy wystąpił w reprezentacji Irlandii Północnej. W 2005 roku został wykluczony z drużyny reprezentacyjnej ponieważ naruszył dyscyplinę i został odsunięty od grania w meczach eliminacyjnych do Pucharu Świata. 

 

W tym czasie spotykał się z modelką Nicolą Chapman. Miewał również problemy z alkoholem. W 2008 r. nabawił się kontuzji, która przyczyniła się do zakończenia kariery i powrotu do Irlandii Północnej. Rok później odnalazł swoje powołanie i wstąpił do seminarium gdzie odbył studia filozoficzno-teologiczne. Następnie wstąpił do zakonu dominikanów. W ubiegłym roku złożył w tym zakonie śluby wieczyste.Autor: FK

Źródło: gosc.pl

10:40 10 lipca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie