CYWILIZACJA

„Nie mogę zrobić tego nigdy więcej”. Lekarze nie chcą już zabijać!

Część kanadyjskich lekarzy, którzy zdecydowali się na wpisanie swoich nazwisk na listę wykonujących eutanazję, teraz prosi o usunięcie ich z tej listy. Kanada nie chce ujawniać skali tego zjawiska, ale urzędnicy przyznają, że skala jest znacząca systemowo.

Tylko w Ontario dwudziestu czterech lekarzy poprosiło o usunięcie ich danych z listy eutanazistów. – Widzimy lekarzy, którzy przeszli przez to doświadczenie i były one dla nich tak przytłaczające, tak trudne i dlatego proszą: ‚skreślcie moje nazwisko z tej listy. Nie mogę tego zrobić ani razu więcej’ – opowiada dr Jeff Blackmer, z Canadian Medical Association.

 

Jako przyczynę prośby o skreślenie z listy lekarze podają najczęściej problemy moralnej i emocjonalny stres. Jednak część lekarzy przekonuje, że w istocie chodzi o to, że lekarze- eutanaziści cierpią z powodu „stygmatyzacji społecznej”, nadmiernej biurokracji związanej z zabijaniem pacjentów, a także problemów prawnych. 

 

Niezależnie od przyczyn jest faktem, że liczba lekarzy wykonujących eutanazje wyraźnie spada, a to oznacza, że ci, którzy zajmuje się uśmiercaniem pacjentów mają pełne ręce roboty…

 

Źródło: BioEdge.org

Komentarze

Zobacz także

MASAKRA. Szwedzki sąd zaakceptował pedofilię. By legalnie być pedofilem musisz być…

Redakcja malydziennik

Wreszcie wiadomo, kiedy nadejdą upały! Mają pojawić się już w…

Redakcja malydziennik

"Bóg otworzył drogę", aby ratować dziewczynkę z piekła zgotowanego przez ISIS

Redakcja malydziennik
Ładuję....