CYWILIZACJA

Nie korzystaj z usług wróżek i uzdrowicieli! Oto powód…

Uzdrowicielka miała "odczarować" dom ze złych mocy. Pretekstem do zabiegów był brak… homonta. A to dopiero początek historii.

O sprawie informuje portal Polskiej Policji. Właściciele mieszkania zgłosili się na miejscową komisję w Myszkowie koło Katowic, gdyż rzekoma uzdrowicielka ich okradła. Starsze małżeństwo zeznało, że kobieta zapytała ich czy mają homonto. Gdy dowiedziała się, że nie zaoferowała pomoc przy odczarowywaniu domu ze złych mocy.

 

Policja podaje szczegóły sytuacji:

 

"Wówczas oszustka oświadczyła, że w niedługim czasie ich syn zginie w wypadku. Może to odczarować dodała, ale poleciła im, aby wszystkie swoje oszczędności, które mają w domu zawinęli w jakąś rzecz osobistą, a następnie dali jej do ręki. Podstępna kobieta przejmując zawiniątko w dłonie, zaczęła się modlić… Następnie zwróciła je kobiecie i szybko odwróciła jej uwagę. Poprosiła o…jajko, które zgniotła w tej bieliźnie. Następnie kazała przynieść z podwórka kurę i przekazać ją w jej ręce. 64-latek przyniósł kurę do domu i przekazał kobiecie. W jej rękach kura padła… To zdaniem kobiety oznaczało, że złe moce jednak panują w tym domu. Nakazała zatem padniętą kurę zakopać na podwórku. To miało zaważyć na tym, że jej czary wówczas zadziałają i przywrócone zostanie szczęście rodziny. Gdy oboje wyszli na zewnątrz budynku z zamiarem zakopania kury, oszustka uciekła. Okazało się, że jej łupem padła gotówka w kwocie 2300 zł. "

 

Oszustka została już zatrzymana, zwróciła także skradzione pieniądze. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Polska Policja

Komentarze

Zobacz także

Polscy naukowcy chcą wykorzystać poronione płody do leczenia stwardnienia zanikowego bocznego

Redakcja malydziennik

Makabryczne samobójstwo młodej Polki. Zabija się przy użyciu ….

Redakcja malydziennik

Śmierć małego Charliego nie była daremna! Oto, co planują zrobić jego rodzice

Ładuję....