POLITYKA

„Nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich”. Jasna deklaracja PiS

Nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich – powiedział w środę eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.

Czarnecki w rozmowie w TVP Info przypomniał, że rząd premier Ewy Kopacz w 2015 roku, na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli zgodził się na przyjęcie przymusowej kwoty uchodźców. "Pani premier Ewa Kopacz, w imieniu Polski niestety, podjęła decyzję o tym, że prawie 12 tys. imigrantow, w dwóch ratach, ma do Polski przyjechać, głównie spoza Europy, głównie muzułmańskich" – przypomniał. 

 

Europoseł zaznaczył, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się z tą decyzją. "Z tą decyzją się absolutnie nie zgadzamy, nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich" – podkreślił. 

 

Czarnecki powołując się na dane statystyczne Eurostatu przypomniał również, że Polska przyjęła 400 tys. uchodźców z Ukrainy, co sytuuje nas na drugim miejscu po Niemcach, jeśli chodzi o ilość przyjmowanych uchodźców. 

 

"To pokazuje, że jesteśmy bardzo otwarci na uchodźców. Przypomnę, że w latach 90. Polska przyjęła prawie 100 tys. Czeczenów – muzułmanów. Wtedy bylimyśmy otwarci teraz niech inni będą otwarci, my już swoje zrobiliśmy" – podkreślił. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Facebook znowu szaleje i usuwa prawicowe strony! KTO za TYM STOI?

PILNE!!! Nowe, sensacyjne informacje w sprawie zamachu na prezydenta Adamowicz

Redakcja malydziennik

Co za spotkanie! Bracia zobaczyli się po ponad pięćdziesięciu latach. Ciekawsze było jednak co innego

Redakcja malydziennik
Ładuję....