POLITYKA

„Nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich”. Jasna deklaracja PiS

Nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich – powiedział w środę eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.

Czarnecki w rozmowie w TVP Info przypomniał, że rząd premier Ewy Kopacz w 2015 roku, na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli zgodził się na przyjęcie przymusowej kwoty uchodźców. "Pani premier Ewa Kopacz, w imieniu Polski niestety, podjęła decyzję o tym, że prawie 12 tys. imigrantow, w dwóch ratach, ma do Polski przyjechać, głównie spoza Europy, głównie muzułmańskich" – przypomniał. 

 

Europoseł zaznaczył, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się z tą decyzją. "Z tą decyzją się absolutnie nie zgadzamy, nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich" – podkreślił. 

 

Czarnecki powołując się na dane statystyczne Eurostatu przypomniał również, że Polska przyjęła 400 tys. uchodźców z Ukrainy, co sytuuje nas na drugim miejscu po Niemcach, jeśli chodzi o ilość przyjmowanych uchodźców. 

 

"To pokazuje, że jesteśmy bardzo otwarci na uchodźców. Przypomnę, że w latach 90. Polska przyjęła prawie 100 tys. Czeczenów – muzułmanów. Wtedy bylimyśmy otwarci teraz niech inni będą otwarci, my już swoje zrobiliśmy" – podkreślił. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Tak niebezpiecznie w Londynie dawno nie było. W mieście ktoś atakuje ludzi…

"Aby utrzymać pokój, trzeba być przygotowanym do wojny”. Amerykanie przerzucają sprzęt do Polski!

Redakcja malydziennik

UE nie nałoży na Polskę żadnych sankcji, tak jak chcą tego KOD-ziarze!

Redakcja malydziennik
Ładuję....