Nazwali Hansa Franka "polskim masowym mordercą". ZOBACZ, jak się tłumaczą

Wikipedia
Przed kilkoma dniami oburzenie w polskim internecie wywołał artykuł “Daily Mirror”, w którym niemiecki zbrodniarz Hans Frank został określony mianem “polskiego masowego mordercy”. Oto odpowiedź brytyjskiego tabloidu.
"Polski masowy morderca Hans Frank jest na liście wraz z Joachimem Von Ribbentropem, ministrem spraw zagranicznych Trzeciej Rzeszy, który został stracony za swój udział w rozpoczęciu II wojny światowej"- tak zaczynał się tekst, który pojawił się przed tygodniem w internetowym wydaniu tabloidu.

 

Wpis spotkał się z natychmiastową reakcją Muzeum Auschwitz, które już nazajutrz apelowało na Twitterze do redakcji: "Daily Mirror, proszę poprawić ten błąd! Wydaje się, że chcieliście napisać „masowy morderca Polaków” pisząc o Hansie Franku". Wkrótce o sprawie zaczęły informować polskie media, z których część zgodnie określiła artykuł w brytyjskim tabloidzie mianem "skandalicznego".

 

Gazeta - najprawdopodobniej po interwencji Muzeum Auschwitz - poprawiła błąd na swojej stronie usuwając przymiotnik "polski" przed nazwiskiem Franka. Niektóre media oraz internauci zwracają jednak uwagę, że zabrakło informacji o tym, że był on Niemcem oraz katem Polaków.

 

Portal cozahistoria.pl napisał do redakcji brytyjskiego tytułu z prośbą o komentarz w tej sprawie. "Nie mówimy, że był Polakiem. Był Niemcem i odpowiadał za zamordowanie wielu Polaków podczas II wojny światowej?" - odpisał przedstawiciel weekendowego wydania tabloidu.

 

Portal cozahistoria.pl wysłał kolejną wiadomość z pytaniem, w jaki sposób sformułowanie to znalazło się na stronie internetowej "DM", dołączając screen twittu opublikowanego przez Muzeum Auschwitz. „Daily Mirror” nie udzieliło dotąd odpowiedzi na drugiego maila.Autor: gb

Źródło: cozahistoria.pl

12:49 30 września 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie