RELIGIA

Najbardziej krwawy rok dla chrześcijan. Nasilają się prześladowania na tle religijnym!

„2019 już dziś jest najkrwawszym rokiem dla chrześcijan” – mówi dyrektor papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie Thomas Heine-Geldern.

Od początku tego roku prześladowania chrześcijan na świecie osiągnęły najwyższy poziom. Wśród ataków na wiernych dyrektor stowarzyszenia wymienia m.in. ataki islamistów z ugrupowania Seleka na stację misyjną w Republice Środkowoafrykańskiej, zamach na katedrę w Jolo na południu Filipin, napady hinduistów na szkołę katolicką w indyjskim stanie Tamil Nadu.

Czytaj także: Kolonizacja kulturowa zawsze prowadzi do prześladowania chrześcijan. Papież bez ogródek o złej nowoczesności

Jak dotąd najkrwawsza była seria zamachów na Sri Lance w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Zginęło wówczas ok. 250 osób,  a ponad 500 zostało rannych.

Prześladowanie chrześcijan nie zna granic. Nie zna przerwy, nawet w najważniejsze święta chrześcijańskie. Nie zna litości dla niewinnych ludzi, czyniąc ich często kozłami ofiarnymi toczących się w świecie konfliktów

– mówi Heine-Geldern.

Dyrektor stowarzyszenia podkreślił, że na rządach poszczególnych państw oraz ONZ ciąży obowiązek zagwarantowania wolności religijnej i obrony ludności przed atakami na tle wyznaniowym.

Źródło: naszdziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

W walce z ubóstwem nie chodzi o ekonomię, ale o… – Ojciec Święty mocno o pomocy najuboższym

W Pałacu Prezydenckim zapalono świece chanukowe. Prezydent Duda: Żydzi polscy to wielka polska tradycja [WIDEO]

Redakcja malydziennik

Nie zapominaj, by zawsze … swoje dzieci! Tej rady Papieża nie można pominąć!

Redakcja malydziennik
Ładuję....