CYWILIZACJA

Myślisz, że Twój telefon jest szpiegowany? Oto sposób jak to sprawdzić!

Coraz częściej słyszy się o systemach przejmowania danych i włamywania się do komputerów czy telefonów. Co zrobić, żeby mieć pewność, że nasze poufne dane są bezpieczne? ZOBACZ!

Należy tylko wpisać poniższe kody na klawiaturze telefonu czy smartfona:

"AdTech

Kod: *#21#

Tym kodem możecie sprawdzić czy Wasze wiadomości, połączenia i inne poufne dane są przekazywane. Jeśli tak jest, to numer, na który przekazywane są dane zostanie wyświetlony po wpisaniu tego kodu.

Funkcja ta jest najczęściej wykorzystywana przez ostrożnych rodziców do monitorowania połączeń przychodzących i wychodzących z danego telefonu.

Ale też może być bardzo niebezpieczna, jeśli dostanie się w ręce przestępców – po jej aktywowaniu będą oni znać np. Wasz adres, listę przyjaciół, codzienne zwyczaje ofiary, czy nawet informacje finansowe!

"AdTech

Kod: *#62#

Wybierając ten kod dowiesz się gdzie przekazywane są połączenia w przypadku, gdy macie wyłączony telefon lub jesteście poza zasięgiem sieci. Standardowe ustawienie operatora to przekierowanie na numer poczty głosowej.

Jeśli jednak ktoś majstrował przy Waszym telefonie, może się tu pokazać inny numer.

Kod: ##002#

To jest uniwersalny kod do wyłączania przekazywania połączeń z twojego telefonu, np. na pocztę głosową. Dobrym pomysłem wydaje się użycie tej funkcji, gdy planujemy wyjazd za granicę. Dzięki temu żadne dodatkowe opłaty roamingowe nie zostaną naliczone za przekazywanie połączeń.

Kod: *#06#

Za pomocą tego kodu będziesz w stanie sprawdzić numer IMEI. Numer ten jest używany przez sieć GSM do identyfikowania konkretnego urządzenia. IMEI podaje szczegółowe dane dotyczące modelu i parametrów technicznych urządzenia.

W przypadku zagubienia lub kradzieży, mając numer IMEI operator jest w stanie określić jego położenie nawet w przypadku, gdy włożona jest inna karta SIM.

Źródło: Facebook

Komentarze

Zobacz także

To koniec Holandii! Liczba eutanazji wzrasta w zastraszającym tempie

Redakcja malydziennik

Mocne! Księża ostro o jodze! „Praktykując jogę popełniamy grzech ciężki”

Redakcja malydziennik

Wilki w Polsce. Czy jest się czego bać?

Redakcja malydziennik
Ładuję....