Muzułmański prokurator: "To narodowy obowiązek gwałcić kobiety w podartych spodniach"

Znany egipski prokurator Nabih Al-Wahsh podczas panelu dyskusyjnego publicznie stwierdził, że "narodowym obowiązkiem" jest gwałcenie kobiet, które mają na sobie podarte spodnie. ​Egipska Rada Narodowa ds. Kobiet (NCWR) złożyła na niego zawiadomienie do prokuratury. Słowa zboczonego muzułmanina doskonale ilustrują mentalność wyznawców Allaha i ich stosunek do kobiet.
Dziewczyny muszą same się szanować, by inni je respektowali. Obrona moralności jest ważniejsza od obrony granic - powiedział Al-Wahsh podczas panelu dyskusyjnego transmitowanego w telewizji. Po czym dodał, że to "narodowy obowiązek", by gwałcić kobiety, które mają na sobie podarte spodnie, gdyż według niego same prowokują.

 

Prokurator bronił swoich słów pogrążając się coraz bardziej. Powiedział, że "jego córka także zasługiwałaby na gwałt, gdyby zdecydowała się ubrać spodnie, które byłyby rozprute". Moje córki noszą zwykłe spodnie. Musimy nawiązywać do naszych zwyczajów i tradycji - mówił w rozmowie z "Al Watan". Gdyby miały rozcięte spodnie, to by nic ich nie chroniło. To jak zaproszenie dla młodego mężczyzny, by je nagabywał i chciał uprawiać z nimi seks - dodał zboczony prokurator.

 

Szefowa Rady Narodowej ds. Kobiet Maya Morsi oskarżyła Al-Wahsha o "rażące nawoływanie do gwałtu" i stwierdziła, że jego słowa łamią egipską konstytucję.

 

Zboczony muzułmański prokurator nazwał NCWR "podejrzanym legowiskiem rozpowszechniającym zachodnią propagandę". Oskarżył organizację, że jest odpowiedzialna za "wysyp rozwodów" i "zniszczenie Egiptu".

 

W 2013 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych informowała, że nawet 99 proc. kobiet w Egipcie padło w przeszłości ofiarą różnych form napaści seksualnych. 

 


Czy kozy też prowokują egipskiego prokuratora brakiem spodni?Autor: fk

Źródło: rmf24.pl

10:20 3 listopada 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie