POLITYKA

Muzułmanin stanie na czele niemieckich służb specjalnych. [WIDEO]

Urodzony w Stambule Turek będzie zastępcą szefa Federalnego Biura ds. Ochrony Konstytucji w Niemczech. Tak zdecydowała kanclerz Angela Merkel.

46-letni Sinan Selen będzie pierwszym muzułmaninem, który zajmie jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych funkcji w niemieckich służbach specjalnych.

– Wybierając Selen, wydaje się, że Merkel stara się osiągnąć kilka celów. Po pierwsze, wydaje się, że stara się ocalić swój trzęsący się rząd przez uspokojenie SPD, która domagała się , by krajowa agencja wywiadowcza zaczęła monitorować partię AfD, i która wzywała więcej osób o „pochodzeniu migracyjnym” na stanowiskach kierowniczych w agencjach federalnych – pisze portal gatestoneinstitute.org.

Dodaje, że nominacja jest symbolicznym posunięciem poprzez które niemieckie władze chcią dotrzeć do niemieckiej społeczności tureckiej, która od dawna narzekała na „zinstytucjonalizowany rasizm” w niemieckim aparacie bezpieczeństwa. – W końcu, powołując etnicznego Turka, Merkel wydaje się próbować ułagodzić tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, który wielokrotnie naciskał, by zahamowała anty-tureckie elementy kurdyjskie w Niemczech – podkreśla gatestoneinstitute.org.

Selen jest absolwentem wydziału prawa na uniwersytecie w Kolonii. W Federalnym Biurze Policji Kryminalnej w Niemczech pracuje od 2000 r. W 2006 r. został mianowany zastępcą szefa jednostki ds. przestępczości transgranicznej w policji federalnej. Od 2011 r. jest szefem jednostki antyterrorystycznej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Źródło: gatestoneinstitute.org.

Komentarze

Zobacz także

"Nikt nie może wyznaczyć tej chwili najważniejszej w historii ludzkości"! Chwili końca czasu!

Redakcja malydziennik

Kaczyński ZAORAŁ Grzegorza Schetynę. ZOBACZ MISTRZA!

Redakcja malydziennik

Juncker jak dziecko: chce karać Polskę i nie chce karać!

Redakcja malydziennik
Ładuję....