MUZUŁMANIE UNIEMOŻLIWIAJĄ odprawienie Mszy Świętej. W Kirgistanie służby specjalne blokują możliwość sprawowania eucharystii

TV Republika
W niedzielę 2 lipca, w Kirgistanie, proboszcz zamiast odprawić eucharystię musiał zamknąć Kościół i oznajmić parafianom, że nie może sprawować Mszy Świętej do odwołania.
Ks. Aleksander Kahn jest ciągany przez służby specjalne na przesłuchania oraz nękany kontrolami, które robi tajna policja w parafii i kaplicach filialnych.

Według oficerów Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, że parafia nie została zarejestrowana i dlatego nie pozwalają katolikom odprawiać nabożeństw i modlić się. Jednocześnie prawo nie wymaga do sprawowania Mszy św. oficjalnej rejestracji wspólnoty.

Obecne rygorystyczne prawo wyznaniowe powstało w celu neutralizowania wpływów muzułmańskich fundamentalistów. Okazuje się jednak, że muzułmanie ignorują to prawo i nie spotykają ich żadne konsekwencje. Natomiast Kościół katolicki cierpi z powodu rygorystycznego prawa. W liczącym 6 mln mieszkańców Kirgistanie, gdzie większość ludności stanowią muzułmanie, działa zaledwie kilka katolickich parafii. Pracuje tu 5 jezuitów ze Słowenii, Polski i Kazachstanu oraz 5 franciszkanek ze Słowacji.Autor: Franciszek Klocek

Źródło: wiara.pl

20:42 4 lipca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie