Muzułmanie się nie integrują. Dostrzegli to nawet Francuzi. Otwarcie mówi o tym Kościół, a co z państwem?

PAP/EPA
Abp Georges Pontier wezwał duchownych muzułmańskich aby pomogli swym współwyznawcom praktykować religię w realiach Republiki, a zarazem odcięli się od ekstremistów. Zauważa też, że wyznawców Allaha we Francji jest coraz więcej.
Ponadto przewodniczący Episkopatu Francji przyznał, że obecność islamskich ekstremistów, którzy prowadzą rekrutację również wśród młodzieży we Francji, a także zamachy dokonywane w imię Państwa Islamskiego mogą budzić lęk i jest to zrozumiałe. Przy okazji przestrzegł przed osądzaniem wszystkich muzułmanów - w tym kontekście wezwał ich przywódców do respektowania zasada państwa francuskiego. 

 

„Jesteśmy odpowiedzialni za funkcjonowanie demokracji i musimy być tego świadomi. Dlatego chcemy zwrócić uwagę na przepaść, która może się wytworzyć między politykami i społeczeństwem. Niektórzy twierdzą wręcz, że są to dwa odrębne światy i politycy nie zdają już sobie sprawy z problemów codziennego życia obywateli. Nawet jeśli większość polityków jest nadal silnie osadzona w terenie. Tym niemniej zdarzają się skandale, które bulwersują przede wszystkim najuboższych. W konsekwencji tracą oni zaufanie do polityki, udzielają poparcia ekstremistom albo rezygnują z udziału w wyborach. W każdym razie osłabia to nasz kraj i więzi społeczne” – powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący Episkopatu Francji.Autor: mm

Źródło: Radio Watykańskie

18:41 29 marca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie