POLITYKA

MON dalej mocno wspiera cywilów! ZOBACZ co oferuje!

MON obiecuje kolejne podwyżki dla pracowników cywilnych wojska. Zapowiada też zwiększenie zatrudnienia – informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Z informacji, które gazeta uzyskała w resorcie obrony narodowej, wynika, że w latach 2018-2019 planuje on podwyższyć płace pracowników cywilnych pracujących na rzecz wojska o około 5 procent rocznie. Dziennikowi nie udało się uzyskać jednak informacji w MON, jaka to będzie kwota.

 

"Rzeczpospolita" przypomina, że niedawno opisała trudną sytuację finansową cywili zatrudnionych w wielu instytucjach wojskowych, m.in. w wojskowych komendach uzupełnień, dowództwach czy ministerstwie. Cywilnych pracowników resortu obrony jest teraz ok. 44 tys. (dla porównania wojskowych ok. 100 tys.).

 

Przeciętne wynagrodzenie pracownika cywilnego wojska wyniosło pod koniec poprzedniego roku około 3576 tys. zł brutto, co stanowiło 78,3 proc. przeciętnego uposażenia żołnierza zawodowego, 92,7 proc. średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej i niespełna 87,7 proc. przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw – podaje gazeta. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Co za odkrycie! Specjaliści uznali je za najważniejsze w historii. ZOBACZ!

Kingsajz dla każdego!, czyli…

Redakcja malydziennik

Co planuje Andrzej Duda? Kolejny ruch Prezydenta RP: "zwracam się do marszałka z wnioskiem o zwołanie Zgromadzenia Narodowego"

Redakcja malydziennik
Ładuję....