RELIGIA

Mocne słowa rozwiedzionej konwertytki na katolicyzm: Jeśli mąż może rozwieść się z żoną, to Chrystus może porzucić Kościół!

Luma Simms, po długiej drodze, nie tylko znalazła mężczyznę, z którym się związała (po swoim pierwszym małżeństwie), ale też odkryła prawdę w Kościele katolickim. I teraz broni jej z ogromnym zaangażowaniem.

Jej tekst na łamach internetowego portalu magazynu „First Things” jest majstersztykiem polemiki z arcybiskupem Victorem Fernandezem, który jest jednym z najbliższych współpracowników Franciszka, i prawdopodobnie osobą, która najmocniej wpłynęła na powstawanie „Amoris laetitia”. I właśnie z nim polemizuje amerykańska konwertytka na katolicyzm, opisując przy okazji swoją niezwykłą drogę.

 

Nie będę streszczał całego jej tekstu, ale od zacytowania kilku myśli, nie mogę się powstrzymać. Simms przypomina, że Komunia Święta dla rozwiedzionych w nowych związkach, jeśli nie mówimy o orzeczonej nieważności, osłabi Kościół w kwestii nauczania o nierozerwalności małżeństwa – a na tym opiera się wiele innych prawd. 

 

„Jeśli bowiem mężczyzna może rozwieść się z żoną, albo jeśli żona może się rozwieść z mężem, to w takim razie Chrystus może rozwieść się z Kościołem. A to oznacza, że Jezus może rozwieść się z człowiekiem” – podkreśla kobieta. Nierozerwalność małżeństwa, warto to nieustannie powtarzać, jest obrazem nierozerwalnej, niezniszczalnej miłości Boga do człowieka, Boga do Kościoła. Faktyczne uznanie rozerwalności małżeństwa oznacza więc zniszczenie jednego z najmocniejszych znaków miłości Boga do człowieka, Chrystusa do Kościoła.

 

Mocno brzmią też słowa, w których konwertytka na katolicyzm przypomina, że Kościół ma być znakiem sprzeciwu. „Jeśli nawet cały świat, włączając w to naszych protestanckich braci, akceptuje rozwody, to jednak Kościół powinien stanąć w tej sprawie contra mundum” – podkreśla. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl, ThirstFings.com

Komentarze

Zobacz także

TO PRAWDZIWY CUD. Wielka święta ratuje życie ludzi, którzy nie mieli żadnych szans. MUSISZ JĄ POZNAĆ!

Redakcja malydziennik

Chrześcijanie są dziś prześladowani na całym świecie. Pomódl się za nich podczas Drogi Krzyżowej

To już pewne! Czasy ostateczne nadeszły. Ratunkiem tylko … Maryja! POSŁUCHAJ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....