RELIGIA

Mocne słowa Papieża: wielu ochrzczonych „żyje tak, jakby Chrystus nie istniał”!

Papież Franciszek mówił w niedzielę, że wielu ochrzczonych „żyje tak, jakby Chrystus nie istniał”. „Powtarzają gesty i znaki wiary, ale nie odpowiada im realna akceptacja osoby Jezusa i Ewangelii” – wskazał. Pocieszał też Brazylijczyków po porażce na mundialu.

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie Franciszek powiedział, że każdy chrześcijan musi pogłębiać swą przynależność do wiary, „starając się świadczyć o niej poprzez konsekwentny sposób życia, którego wątkiem przewodnim jest miłość”.

Papież apelował do wiernych, by przyjęli postawę „pokornego słuchania i pojętnego oczekiwania”, przemogli „zatwardziałość serc i ograniczoność umysłów” i byli otwarci na „misję dobroci i miłosierdzia”.

Papież zaapelował też do wiernych: „Pomyślmy razem o Matce Teresie z Kalkuty – maluteńkiej siostrze; nikt nie pomyślałby, że mogłaby coś zrobić, a ona chodziła po ulicach i zabierała umierających po to, by mieli godną śmierć. Maleńkość tej kobiety zrewolucjonizowała działalność dobroczynną Kościoła”, „ona dokonała cudów” – ocenił.

Nawiązał też do sobotniego, bezprecedensowego spotkania w Bari na południu Włoch, gdzie wraz z kilkunastoma patriarchami Kościołów i wspólnot chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu modlił się o pokój w tym regionie. Wydarzenie to, zorganizowane z inicjatywy Franciszka w bazylice świętego Mikołaja, obserwowało w mieście około 100 tysięcy osób.

„Wczoraj w Bari z patriarchami Kościołów Bliskiego Wschodu i ich reprezentantami przeżyliśmy specjalny dzień modlitwy i refleksji w intencji pokoju w tym regionie. Dziękuję Bogu za to spotkanie, które było wymownym znakiem jedności chrześcijan i odbyło się przy entuzjastycznym udziale Ludu Bożego” – podkreślił papież.

Podziękował wszystkim zwierzchnikom Kościołów mówiąc: „Jestem naprawdę zbudowany ich postawą i ich świadectwami”. Dziękował też wszystkim wiernym, którzy towarzyszyli uczestnikom spotkania „modlitwą i z radosną obecnością”.

Papież nawiązał do obchodzonej Niedzieli Morza, dedykowanej marynarzom i rybakom. „Modlę się za nich i za ich rodziny” – zapewnił. Dodał, że szczególne myśli kieruje do tych, którzy „doświadczają na morzu sytuacji niegodnej pracy”, i tych, którzy „angażują się, by uwolnić morza od zanieczyszczeń”.

Papież powiedział także: „Pozdrawiam wiernych przybyłych z Polski, a jest ich wielu, i kieruję specjalną myśl do uczestników wielkiej dorocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do sanktuarium w Częstochowie”.

dkd/Centrum Prasowe

Komentarze

Zobacz także

To są znaki APOKALIPSY! Masowo nawracają się…

Redakcja malydziennik

To już pewne! Na świecie trwa TRZECIA wojna światowa!

Redakcja malydziennik

Odrzucenie nie tylko Pisma Świętego, ale i obiektywnej moralności. Tego właśnie chce kard. Marx

Ładuję....