CYWILIZACJA

Mocne słowa o emigrantach z Watykanu! "Jest niczym cieknący kran", ponadto kard. Turkson przestrzega przed kolejnymi napięciami

Kard. Peter Turkson jest przewodniczącym jednej z watykańskich dykasterii. W alarmującym tonie wypowiedział się na temat coraz szerszych mas napływających ludzi.

"Imigracja jest niczym cieknący kran. Aby rozwiązać problem nie wystarczy na bieżąco wycierać wodę, trzeba jeszcze kran zakręcić" – powiedział kard. Peter Turkson, przewodniczący watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Kard. Turkson przemawiał przy okazji konferencji o 50-leciu encykliki Populorum progressio. Zauważył, że przeciwdziałanie migracji wymaga kroków długofalowych, aby ludzie nie musieli migrować. Z tego względu niezbędne jest między innymi dopuszczenie krajów rozwijających się do światowego rynku.

 

Masowy napływ migrantów budzi dziś niepokój, zwrócił uwagę szef watykańskiej dykasterii. Jest to, według niego, tym bardziej znaczące, że same doświadczają kryzysu demograficznego. Napięcia muszą się pojawiać tam, gdzie jest więcej przybyszów niż dzieci, skonstatował.

 

„Udzielanie azylu jest możliwe, kiedy na szczeblu lokalnym istnieje bezpieczeństwo demograficzne. Kiedy natomiast liczba urodzeń spada, to napływ ludzi z zewnątrz niepokoi lokalne społeczności. Stąd właśnie rodzą się nacjonalizmy, z tego zaniepokojenia, że jakiś kraj zostanie pochłonięty przez ten masowy napływ nowej ludności” – powiedział kard. Turkson.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

TE ZIEMNIAKI są TRUJĄCE. Rozpoznasz je po…

Redakcja malydziennik

Uważaj na syrop glukozowo-fruktozowy! To największy WRÓG!

Zakończyła się ostatnia zbiórka dla prezydenta Adamowicza. Czy pieniądze trafią do potrzebujących?

Redakcja malydziennik
Ładuję....