Mocne słowa Franciszka: to forma niewolnictwa, zbrodnia przeciw ludzkości, ciężkie pogwałcenie praw człowieka, okrutna plaga

PAP/EPA
Ojciec Święty skierował swoje słowa do uczestników konferencji OBWE poświęconej zwalczaniu handlu dziećmi.
Franciszek na konferencję Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie: handel ludźmi to „forma niewolnictwa, zbrodnia przeciw ludzkości, ciężkie pogwałcenie praw człowieka, okrutna plaga. Tym bardziej zasługuje na potępienie, gdy dotyczy dzieci”.

 

Ojciec Święty jednocześnie wyraził uznanie dla zdecydowane działanie OBWE, które zmierza do wykorzenienia handlu żywym towarem: "to jedno z najbardziej zawstydzających zjawisk, jakie szpecą oblicze współczesnej ludzkości".

 

Jak zauważa, ludzie różnych religii i wszelkich poglądów zaszokowani są faktem, iż ten proceder prowadzi się we wszystkich krajach i stanowi on na całym świecie źródło ogromnych dochodów. Franciszek wzywa zatem uczestników spotkania Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie do czynienia wszystkiego co możliwe, by wzrastała świadomość tej plagi oraz by lepiej koordynować wysiłki rządowe, prawne i społeczne celem wyzwolenia od niej milionów dzieci i dorosłych. Jeszcze pilniejsze jest zapobieganie tej formie niewolnictwa – podkreśla Papież.

 

Przesłanie Franciszka odczytał dziś o. Michael Czerny, podsekretarz sekcji migrantów i uchodźców w nowej watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.Autor: mm

Źródło: Radio Watykańskie

18:16 3 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie