Misja: odwołać Adama Bodnara! Czy posłom się to uda? "Sejm odwołuje Rzecznika (...) jeżeli stał się..."

Twitter/ RobertWinnicki
We wtorek rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich. Sprawą zajmuje się Robert Winnicki.
W Sejmie rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara. Grupę posłów zbiera poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

 

Inicjatywa ma szansę zaistnienia w Sejmie, jeśli zostanie poparta przez grupę 15 posłów. Na opublikowanym przez Winnickiego wniosku widnieją dopiero cztery podpisany - oprócz jego samego to także Jan Klawiter, Anna Maria Siarkowska i Małgorzata Janowska.

 

Posłowie powołują się na art. 7 ust. 2 ustawy o RPO, który głosi, że "Sejm odwołuje Rzecznika przed upływem okresu, na jaki został powołany, jeżeli stał się trwale niezdolny do pełnienia obowiązków na skutek choroby, ułomności lub upadku sił - stwierdzonych orzeczeniem lekarskim".

 

Jedna z ostatnich krytykowanych wypowiedzi Bodnara to ta na temat współodpowiedzialności Polski za Shoah: "wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu Holocaustu. W tym (...) także naród polski" - mówił w lipcu na antenie TVP Info.Autor: LA

Źródło: MałyDziennik.pl/ Twitter

17:42 13 września 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie