RELIGIA

Michał Archanioł jest NIEZAWODNYM patronem! Poznaj specjalną MODLITWĘ

Jest to modlitwa ułożona przez papieża Leona XIII. Pragnął, żeby odmawiano ją po każdej Mszy Świętej. Po Soborze Watykańskim II zarzucono jednak ten zwyczaj. Ale wciąż istnieje możliwość jej odmawiania.

"Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen."

 

W dalszym ciągu można odmawiać to wezwanie. Praktyka jest kontynuowana w licznych parafiach, między innymi w tych, którymi zarządzają Zgromadzenia Św. Michała.

 

Do przywrócenia zwyczaju wzywa portal anielskipatron.pl. Za jego pośrednictwem możemy przyczynić się do odnowienia tej pobożnej praktyki:

 

"O nieprzemijającej aktualności problemu duchowej walki ze złem i o słuszności modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła przekonywał nas św. Jan Paweł II. Powiedział: „Ta walka przeciwko złemu duchowi, która znamionuje św. Michała Archanioła, toczy się także dzisiaj, ponieważ zły duch wciąż żyje i działa w świecie” (24.05.1987 r., Sanktuarium św. Michała na Górze Gargano). Posłuchajmy zatem wezwań św. Piotra i jego następców. Stańmy ramię w ramię do walki z naszym „przeciwnikiem” (1 P 5, 8) u boku naszego patrona – św. Michała Archanioła, który pragnie nas nieustannie wspierać. "

Źródło: anielskipatron.pl

Komentarze

Zobacz także

Protestanci zwalczali Boże Narodzenie. Za świętowanie groziły…

Redakcja malydziennik

Wyjątkowa modlitwa, która uwalnia 1000 DUSZ Z CZYŚĆCA! SPRÓBUJ!

Adam Gaafar

To są ataki demoniczne! To nie jest walka tylko fizyczna. Biskup MOCNO o walce z…

Redakcja malydziennik
Ładuję....