POLITYKA

Miażdżące SONDAŻE wyborcze! Opozycja kompletnie zaskoczona!

Serwis oko.press opublikował wczoraj sondaże zamówione w IPSOS. Przeprowadzono je w dniach 2-4 sierpnia. Wynik zaskoczył redaktorów serwisu. Takiej masakry się nie spodziewali.

Według sondażu IPSOS dla oko.press PiS osiągnął najwyższy wynik od czasów wyborów! Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować aż 40 proc. obywateli. Okazuje się, że nadmuchiwana przez lewicowe media draka w sprawie reformy sądownictwa nie na wiele się zdała. Można przypuszczać, że bardzo pozytywnie wyborcy ocenili także rolę prezydenta Andrzeja Dudy, który aktywnie włączył się w dyskusję nad reformą sądownictwa i zawetował część ustaw. Na lipcowych protestach PO nic nie zyskała, chce na nią głosować 21 proc. Na trzecim miejscu plasuje się ruch Kukiz’15 ze stabilnym 11 procentowym poparciem. Czwartą lokatę zajmuje Nowoczesna, która rozpaczliwie walczy o utrzymanie się nad progiem wyborczej, poparcie dla partii Petru wyniosło zaledwie 6 proc.

Poniżej progu znalazły się PSL (4,7 proc.), SLD (4,2 proc.), Wolność (2,6 proc.) i Razem 2,4 proc.

Serwis oko.press skonstatował także, że "od czasu maderskiej kompromitacji Ryszarda Petru, Nowoczesna nie może się podnieść".

W artykule nie zabrakło też manipulacji. Serwis oko.press zaprezentował dwa wykresy z poparciem dla partii w poszczególnych miastach.

Podział w skrócie wygląda następująca:

Mieszkańcy wsi – tu wygrywa PiS

Mieszkańcy miast powyżej 500 000 – tu wygrywa PO

Wygląda na to, że według redakcji oko.press w Polsce miasto, które ma mniej niż 500 000 mieszkańców to  tak naprawdę wieś…

Serwis pominął miasta o ludności 100 000 – 300 000 i 300 000 – 500 000. Czyżby okazało się, że tam również Platforma została zmiażdżona przez PiS w sondażach?

Źródło: oko.press / Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Czy istnieje „druga ziemia”? Niesamowite odkrycie NASA!

Redakcja malydziennik

WRESZCIE jakiś pozytyw! Karolak odcina się już od KOD. Dlaczego?

Redakcja malydziennik

DRASTYCZNE WIDEO! Matka w ostatniej sekundzie ratuje …

Redakcja malydziennik
Ładuję....