POLITYKA

Melania Trump nie wstydzi się swojej wiary! Oficjalnie ogłosiła, że jest…

Pierwsza dama USA, Melania Trump, oficjalnie potwierdziła, że jest rzymską katoliczką. Pytania o jej wiarę pojawiły się po spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

Melania Trump jest katoliczką – tę informację oficjalnie potwierdziła telewizji CNN rzeczniczka Pierwszej Damy Stephanie Grisham. Oznacza to, że po raz pierwszy od czasów Kennedych w Białym Domu zamieszka osoba tego wyznania.

 

Pytania o wiarę pojawiły się po spotkaniu Trumpów z papieżem Franciszkiem, kiedy to Melania dostała od Ojca Świętego różaniec. Trumpowie wzięli ślub w kościele episkopalnym w Palm Beach (Donald Trump jest prezbiterianinem). Nie wiadomo więc było, czy przypadkiem Melania nie jest protestantką. Tym bardziej że nie raz uczestniczyła w tym kościele w liturgii. Teraz już wątpliwości zostały rozwiane.

 

Melania Trump pochodzi ze Słowenii, kraju, w którym mieszka sporo katolików. Ona sama nie została jednak ochrzczona jako niemowlę w Kościele katolickim, ponieważ jej ojciec był członkiem Partii Komunistycznej i rodzina była oficjalnie ateistyczna.

 

Na razie nie wiadomo, czy Melania zamierza regularnie praktykować jako mieszkanka Białego Domu.  

Today’s visit with His Holiness Pope Francis @Pontifex is one I’ll never forget. I was humbled by the honor. Blessings to all. pic.twitter.com/NiomkFQqJb

— Melania Trump (@FLOTUS) May 24, 2017

Źródło: LifeNews.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

WZROST liczby uzależnionych od SEKSU! Terapeuci z Hong Kongu są pewni, wszystkiemu winne są…

Redakcja malydziennik

Bezdomni niczym króliki doświadczalne. Czy koncern farmaceutyczny odpowie za takie praktyki?

Redakcja malydziennik

Takiej skali zaniedbań nikt się nie spodziewał. Tylko w 14 trumnach ofiar katastrofy smoleńskiej były…

Redakcja malydziennik
Ładuję....