Medialna wojna o wpływy w PiS

Twitter
Prorządowe media: wspierani przez SKOK-i „wSieci" braci Karnowskich oraz „Gazeta Polska” Tomasza Sakiewicza poszły ze sobą na wojnę. Stawką są czytelnicy stanowiący elektorat partii rządzącej.
To nie pierwsze starcie otwarcie sympatyzujących z Prawem i Sprawiedliwością dziennikarzy. Obecny spór rozpoczął się od ataku Tomasza Sakiewicza na telewizyjne „Wiadomości” i inne prawicowe tytuły, które nie powieliły informacji o tym, że prezydencki tupolew uderzał kołami o ziemię, a nie lądował obrócony, jak brzmiały poprzednie ustalenia.

 

Wiele mediów nie tylko nie podało tej informacji, ale zarzuciło „Gazecie Polskiej”, że swój sukces opiera przede wszystkim na rozdmuchiwaniu katastrofy smoleńskiej. To nie mogło ujść płazem.

 

Piotr Lisiewicz z GP ostro zaatakował braci Karnowskich wyrzucając im oportunizm, korzystanie z cudzego dorobku i koniunkturalizm. Wytykał też brak takiego zaangażowania sympatyków jakie ma gazeta Sakiewicza, gdzie aktywiści są skupieni w klubach rozsianych po całej Polsce.

 

To także odpowiedź na wcześniejszą krytykę innych dziennikarzy związanych z tytułem wSieci.: Piotra Skwiecińskiego, Piotra Zaręby czy Marka Pyzy. Sakiewicz ma też za złe redakcji telewizyjnych „Wiadomości”, że w programie jako komentatorzy pojawiają się dziennikarze konkurencji.

 

Zacietrzewieni żurnaliści nie przebierają w słowach. Temperatura sporu rośnie, pojawiają się pierwsze zarzuty o agenturalność… Całe szczęście są jeszcze media niezależne od partii, takie jak Malydziennik.pl.

 

Tomasz TelukAutor: Tomasz Teluk

Źródło: Mały Dziennik

12:54 24 listopada 2016


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie