POLITYKA

Męczennik Szczerba donosi na Polskę

Poseł PO składa skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. „Doszło do naruszenia mojego prawa do swobody wypowiedzi” – przekonuje poseł.

„16 grudnia doszło do naruszenia mojego prawa do swobody wypowiedzi, gwarantowanego przez art. 10 Europejskiej Konwencji. Do naruszenia doszło na skutek wadliwego i nieuzasadnionego podjęcia przez Marszałka Sejmu RP decyzji o wykluczeniu mnie z obrad. Marszałek odebrał mi możliwość wykonywania mandatu poselskiego i reprezentowania moich wyborców” – mówił w czasie konferencji prasowej Michał Szczerba.

 

Dlaczego Szczerba został z obrad wykluczony? Bo wtargnął na mównicę przed Bożym Narodzeniem i nie chciał jej opuścić. Miał ze sobą kartkę z napisem „Wolne media w Sejmie”. Po wykluczeniu go z obrad opozycja, tak zwana radykalna, zaczęła okupować mównicę na blisko miesiąc.

 

Niedopuszczalna według posła Szczerby była wówczas ingerencja w swobodę jego wypowiedzi. Dlatego będzie pierwszym posłem skarżącym się w Radzie Europy w sprawie dotyczącej wolności słowa podczas wykonywania mandatu. Zachowanie godne pochwały!

Źródło: Onet

Komentarze

Zobacz także

Poseł Paweł Kukiz do redaktora wp.pl – "Sikora, zmień nazwisko na Głuptak…"

Redakcja malydziennik

Polska walczy o bardzo ważną pozycję w świecie. W końcu!

Redakcja malydziennik

Jakie kary dla Marka Falenty i kelnerów za ujawnienie ponurej rzeczywistości rządów PO? ZGADNIJ, CZEGO CHCE PROKURATURA!

Redakcja malydziennik
Ładuję....