POLITYKA

Mateusz Borek nie wytrzymał! „Chciało mi się WYĆ…”

Mateusz Borek wziął udział w programie „Mój pierwszy raz”. Dziennikarz mówił o swoich najważniejszych momentach w karierze komentatora.

Mateusza Borek zapytano o mecz, podczas którego płakał z radości przy mikrofonie. Dziennikarz opowiedział wtedy o dwóch wyjątkowych chwilach, które do dziś chętnie wspomina.

– Jak tak dzisiaj słucham spotkań, które miałem okazję skomentować, to chyba ten rzut karny Grzegorza Krychowiaka ze Szwajcarią. Coś takiego poczułem niezwykłego, gdy on strzelił i Polska awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy – powiedział.

Następnie Mateusz Borek opowiedział o meczu Polska Niemcy z 2014 roku.

– Człowiekowi drżał głos i świeczki stawały w oczach też w październiku 2014 roku podczas meczu z Niemcami – dodał dziennikarz.

Mateusz Borek wybrał ponadto mecz, który sprawił mu największy zawód. Chodziło oczywiście i spotkanie Polska Korea Południowa w 2002 roku na Mistrzostwach Świata. Nasza reprezentacja przegrała wówczas 0:2.

 

– Byłem bardzo zżyty z tamtą drużyną. Byliśmy w podobnym wieku. Jechałem z nadziejami na przeżycie wielkiej przygody, a po pierwszym meczu – jak powiedział Zbigniew Boniek – był już pogrzeb. To moje największe rozczarowanie przed mikrofonem ten mecz z Koreą. Gdy kończyłem transmisję, to chciało mi się wyć – powiedział dziennikarz.

Borek opowiedział także, co działo się po spotkaniu w hotelu. To tam ówczesny selekcjoner naszej kadry Zbigniew Boniek zaprosił wiele osób ze świata polskiego sportu obecnych na mundialu.

– Pamiętam scenę z hotelu. Zbigniew Boniek zadzwonił, żeby przyjść do niego, żeby posiedzieć, pogadać i się napić. Było tam wielu ludzi ze świata bliskiego selekcjonerowi. Pamiętam do dziś zmęczone, czerwone twarze. To nie ma połączenia z alkoholem. Wszyscy byli wypruci, wszyscy byli emocjonalnie zmęczeni i rozczarowani – dodał 46-latek.

 

Komentarze

Zobacz także

Cejrowski zapytał sąsiadów z Arizony jak Polska powinna rozwiązać problem okupacji Sejmu przez opozycję. ZOBACZ

Redakcja malydziennik

29 marca oficjalnie Wielka Brytania opuści UE!

Skąd wróżka wie, co nas czeka? ODPOWIADA EGZORCYSTA!

Redakcja malydziennik
Ładuję....