CYWILIZACJA

Martyna Wojciechowska zatrzymana w Pakistanie. Co się wydarzyło?

Martyna Wojciechowska poinformowała w czwartek, że kilka dni temu podczas realizacji kolejnego odcinka programu "Kobieta na krańcu świata" wraz z ekipą została zatrzymana przez pakistański wywiad wojskowy. Obecnie przebywa w Islamabadzie, stolicy Pakistanu.

"Początek był rewelacyjny. Spotkałam tu wspaniałych, serdecznych i gościnnych ludzi. Potem zaczęły się problemy…" – napisała Wojciechowska na Facebooku o nagrywaniu swego programu podróżniczego w Pakistanie.

 

Ekipę programu zatrzymano niedaleko granicy z Afganistanem, a sprzęt siłą skonfiskowano.

 

"W północno-zachodniej części Pakistanu, niedaleko granicy z Afganistanem, gdzie realizowaliśmy kolejny odcinek programu +Kobieta na krańcu świata+, zostaliśmy zatrzymani przez wywiad wojskowy (Inter-Services Intelligence). Siłą skonfiskowano nam sprzęt i uniemożliwiono pracę. Kolejne dni spędziliśmy w areszcie domowym pod stałą kontrolą policji i wojska" – poinformowała Wojciechowska.

 

Ekipa TVN z dziennikarką Martyną Wojciechowską nie dostosowała się do zaleceń władz miejscowych w Pakistanie – poinformowało PAP w czwartek biuro rzecznika prasowego MSZ. Podkreślono jednocześnie, że ekipa bezpiecznie opuściła Pakistan w czwartek.

 

W informacji przekazanej PAP biuro rzecznika prasowego MSZ podkreśliło, że w czwartek o godz. 5.10 ekipa TVN z redaktor Martyną Wojciechowską bezpiecznie opuściła Pakistan, udając się do Polski samolotem z Islamabadu (via Stambuł).

 

"W trakcie pobytu w Islamabadzie cała grupa pozostawała pod opieką pracowników Ambasady RP. Wcześniej ekipa TVN zastosowała się do stanowczego zalecenia placówki, aby przejazd z Chitralu do Islamabadu nie odbywał się w nocy, lecz za dnia" – zaznacza MSZ.

 

"Z otrzymanych od władz miejscowych informacji wynika, że dziennikarze telewizyjni dokonywali nagrań na terenach objętych restrykcjami, bez stosownych wiz (legitymowali się wizami turystycznymi), wymaganej akredytacji dziennikarskiej i zezwoleń administracyjnych na wjazd do tzw. restricted areas" – podkreśla resort spraw zagranicznych.

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Służby dotarły do PARTNERKI MORDERCY z Las Vegas! "Niewiele ponad dwa tygodnie temu Stephen powiedział mi…"

Redakcja malydziennik

Lepiej uważaj, złodzieje wymyślili lepszy sposób wyłudzania pieniędzy niż "na wnuczka". Poznaj historię wyłudzenia na… POLICJANTA

Redakcja malydziennik

Surogacja nie tworzy więzów rodzinnych! Ważne orzeczenie Trybunału Praw Człowieka

Redakcja malydziennik
Ładuję....