CYWILIZACJA

„Marihuana nie leczy raka”. Amerykańska Agencja walczy z oszustami żerującymi na ludzkim nieszczęściu

Tak ostrego oświadczenia Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dawno nie wydała. Tym razem Agencja upomniała sprzedawców leków z konopiami indyjskimi, które rzekomo mają leczyć nowotwory. Jak podkreśla FDA, nie ma żadnego naukowego potwierdzenia, że te leki wprost przeciwdziałają rakowi.

Agencja upomniała cztery firmy farmaceutyczne, które próbują sprzedawać niezatwierdzone produkty lecznicze na bazie marihuany. W ostro sformułowanym komunikacie agencja sugeruje, że marketing wprowadzający w błąd jest równoznaczny z "oszustwami zdrowotnymi".

 

FDA ostrzega przed firmami, które wprowadzają na rynek leki zawierające konopie indyjskie i w swoich kampaniach marketingowych używają takich haseł: "Zwalcza guzy i komórki nowotworowe”; ”Lek powoduje, że komórki nowotworowe popełniają" samobójstwo" bez zabijania innych komórek”:  "Lek hamuje podział komórek i wzrost niektórych typów nowotworów, nie pozwalając na wzrost guza”. 

 

Substancje zawierające marihuanę będą traktowane jak wszelkie inne produkty, które zawierają niesprawdzone twierdzenia o zmniejszeniu liczby komórek nowotworowych. Nie pozwalamy firmom na wprowadzanie na rynek produktów, które celowo żerują na chorych – mówi szef FDA dr. Scott Gottlieb.

 

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

To już przegięcie! Organizatorzy obozu dla osób transpłciowych zapraszają na zajęcia PRZEDSZKOLAKI

Redakcja malydziennik

PRZERAŻAJĄCA relacja strażaka z Grenfell: "krzyki dzieci. (…) Krzyki. Krzyki o pomoc"

Redakcja malydziennik

Ta roślina ma niesamowicie korzystny wpływ na zdrowie! Powinieneś mieć ją w swojej sypialni!

Redakcja malydziennik
Ładuję....