CYWILIZACJA

„Marihuana nie leczy raka”. Amerykańska Agencja walczy z oszustami żerującymi na ludzkim nieszczęściu

Tak ostrego oświadczenia Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dawno nie wydała. Tym razem Agencja upomniała sprzedawców leków z konopiami indyjskimi, które rzekomo mają leczyć nowotwory. Jak podkreśla FDA, nie ma żadnego naukowego potwierdzenia, że te leki wprost przeciwdziałają rakowi.

Agencja upomniała cztery firmy farmaceutyczne, które próbują sprzedawać niezatwierdzone produkty lecznicze na bazie marihuany. W ostro sformułowanym komunikacie agencja sugeruje, że marketing wprowadzający w błąd jest równoznaczny z "oszustwami zdrowotnymi".

 

FDA ostrzega przed firmami, które wprowadzają na rynek leki zawierające konopie indyjskie i w swoich kampaniach marketingowych używają takich haseł: "Zwalcza guzy i komórki nowotworowe”; ”Lek powoduje, że komórki nowotworowe popełniają" samobójstwo" bez zabijania innych komórek”:  "Lek hamuje podział komórek i wzrost niektórych typów nowotworów, nie pozwalając na wzrost guza”. 

 

Substancje zawierające marihuanę będą traktowane jak wszelkie inne produkty, które zawierają niesprawdzone twierdzenia o zmniejszeniu liczby komórek nowotworowych. Nie pozwalamy firmom na wprowadzanie na rynek produktów, które celowo żerują na chorych – mówi szef FDA dr. Scott Gottlieb.

 

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Kto jest bardziej nienawistny: wyborcy PiS czy totalnej opozycji? Wyniki badania społecznego

Redakcja malydziennik

„Homoseksualizm to tragedia” – powiedział biskup. Chcą go skazać za szerzenie nienawiści rasowej!

Za publikację zdjęcie Hitlera ściskającego dłoń islamskiego muftiego dziennikarz TRAFI DO WIĘZIENIA

Redakcja malydziennik
Ładuję....