CYWILIZACJA

Marcin i Angelika Klis to Polacy, którzy zginęli w Manchestrze. Osierocili dwoje dzieci

To już pewne. W ataku terrorystycznym w Menchesterze życie straciło dwoje młodych Polaków, rodziców, którzy osierocili dwie córki. Para przyjechała pod salę koncertową, by odebrać swoje dzieci – Alex i Patricię.

Małżeństwo mieszkało w Yorku, mieście położonym około 100 km od Manchesteru. Na koncert wybrały się ich córki. Para przyjechała, by je odebrać. Niestety, potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Dwoje Polaków straciło życie – potwierdził szef MSZ Witold Waszczykowski.

 

"Dwie dziewczynki, jedna jest już dorosła, druga nastolatka, uczestniczyły w koncercie. Rodzice przyjechali po koncercie odebrać swoje córki, no i niestety dzisiaj rano doszła do nas wiadomość, że nie przeżyli tego wybuchu" – mówił Waszczykowski w RMF FM.

 

Dopytywany, czy dzieci, które uczestniczyły w koncercie są obecnie bezpieczne odpowiedział, że tak. "Są pod kontrolą wszelkich służb, zarówno brytyjskich jak i polskiego konsulatu, jedna z dziewczynek jest jak powiedziałem, nieletnia, więc również jest pod kontrolą służb rodzinnych" – dodał szef MSZ.

 

Pan Marcin pracował jako taksówkarz w York Cars Taxi Service. Córka poszukowała swoich rodziców, z którymi nie mogła się skontaktować po koncercie. Dziewczyna zawiadomiła na swojej stronie na Facebooku, że od poniedziałku nie mogą się do nich dodzwonić. Wiedziała, że jej rodzice byli w dniu zamachu w Manchesterze. – „Do wszystkich, którzy są w szpitalu lub innym bezpiecznym miejscu w Manchesterze – jeśli spotkacie moich rodziców proszę, dajcie mi znać” – apelowała we wtorek 23 maja br. Aleksandra pod zdjęciem ojca i matki.     

 

 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… 

Źródło: metro.co.uk, RMF FM, fakt24.pl

Komentarze

Zobacz także

Tak muzułmanie wyrównują PORACHUNKI. Samosąd miał podłoże…

Redakcja malydziennik

Kaczyński o RODLE – PRZECZYTAJ

Redakcja malydziennik

Córka Trumpa została Żydówką, a teraz skłoniła prezydenta do zaprzestania walki z lobby gejowskim!

Redakcja malydziennik
Ładuję....